X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Jadwiga Emilewicz o nielegalnym uboju: ważna szybka reakcja

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2019 11:02
Minister Jadwiga Emilewicz powiedziała, że jeżeli potwierdzą się informacje o uboju i przerabianiu na mięso chorych i padłych krów, polski rynek wołowiny poniesie straty.
Audio
  • Minister Jadwiga Emilewicz komentuje w TVP Info skandal z nielegalnym ubojem i sprzedażą mięsa chorych i padłych krów. (IAR/TVP Info)
Na skutek ostatniego skandalu polski rynek wołowiny może ponieść duże straty.
Na skutek ostatniego skandalu polski rynek wołowiny może ponieść duże straty.Foto: Pixabay

Szybko zareagować

Szefowa resortu przedsiębiorczości i technologii powiedziała w TVP Info, że kluczową sprawą jest szybka reakcja na te doniesienia.

- Najważniejsza jest w tym przypadku szybka eliminacja źródła problemów. W ciągu ostatnich lat dowiedliśmy jakości polskiej wołowiny. Nie jesteśmy jedynym rynkiem, który boryka się z tego typu problemami. Myślę, że skuteczne przeciwdziałanie i eliminacja tego mięsa, które mogłoby rodzić jakieś wątpliwości. Ważna jest dalsza hodowla w czystych i bezpiecznych warunkach - powiedziała Jadwiga Emilewicz.

Kontrola polskich ubojni

Dziś grupa inspektorów Komisji Europejskiej rozpoczyna pięciodniową kontrolę polskich ubojni. Wizyta ma związek z informacjami ujawnionymi przez reporterów "Superwizjera" TVN, którzy przed tygodniem pokazali proceder uboju i przerabiania na mięso chorych i padłych krów. Ubój obywał się w nocy bez nadzoru weterynaryjnego w rzeźni w powiecie Ostrów Mazowiecka.

Mięso chorych krów na wielu rynkach

Z informacji Komisji wynika, że mięso z nielegalnego uboju krów trafiło z Polski do 13 krajów. Są to Czechy, Estonia, Finlandia, Francja, Hiszpania, Litwa, Łotwa, Niemcy, Portugalia, Rumunia, Szwecja, Słowacja i Węgry.

IAR, ak, NRG 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak