X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Życie na kredycie. Padł rekord dekady

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2019 07:47
Polacy zaciągnęli w zeszłym roku najwięcej kredytów mieszkaniowych od 10 lat. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że ich wartość przekroczyła 56 miliardów złotych i przebiła rok 2017 o ponad 20 procent.
Audio
  • O boomie kredytowym oraz o tym, czy w tym roku będzie on kontynuowany - w radiowej Jedynce z ekspertami rozmawiał Marcin Jagiełowicz.
Popyt na kredyty mieszkaniowe w Polsce nie maleje.
Popyt na kredyty mieszkaniowe w Polsce nie maleje.Foto: shutterstock

- To zasługa dobrej koniunktury - skomentował w radiowej Jedynce Marcin Czaplicki, analityk PKO BP.

Rolowanie długów

W zeszłym roku więcej zaciągnięto też kredytów gotówkowych i ratalnych. Te drugie - po wprowadzeniu ograniczeń w niedzielnym handlu - są teraz zaciągane głównie w poniedziałki.

- Chodzi o kredyty na przykład na meble czy sprzęt AGD. Niepokoić może rolowanie długów. Około 80 procent pożyczkobiorców ma jeszcze inny dług w banku lub firmie pożyczkowej - powiedział Mariusz Cholewa, prezes BIK.

Z danych BIK wynika, że finansowanie do 2 tysięcy złotych obsługują w większości firmy pożyczkowe. Ich klienci to głównie ludzie młodzi.

Kredytowe tempo zwolni

Według ekspertów PKO akcja kredytowa, biorąc pod uwagę wszystkie sektory, nieco zwolniła w ubiegłym roku. Ten rok może oznaczać większe obciążenia dla banków na przykład gdy chodzi o wymogi kapitałowe. Do tego zwolni tempo wzrostu gospodarczego. To oznacza, że kredytów nie będzie więcej.

Natomiast w opinii ekspertów BIK - w tym roku o kilka procent wzrośnie wartość kredytów ratalnych, gotówkowych i mieszkaniowych.

Marcin Jagiełowicz, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zmiany w działaniu Funduszu Wsparcia Kredytobiorców. Będą dwa subfundusze

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2017 12:37
Ministerstwo Finansów finalizuje prace nad założeniami zmian w działaniu Funduszu Wsparcia Kredytobiorców, rozważa wyodrębnienie 2 subfunduszy, w tym 1 odpowiedzialnego za wsparcie dobrowolnej restrukturyzacji kredytów walutowych, a także pracuje nad zmianami w finansowaniu Funduszu - poinformował resort finansów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kredyty hipoteczne: takiego wzrostu liczby zawieranych umów nie było od lat. Co stoi za zwiększonym popytem na rynku mieszkaniowym?

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2017 19:30
Początek tego roku przyniósł duży wzrost liczby udzielanych kredytów hipotecznych. Według raportu AMRON-SARFiN w I kwartale tego roku kredytodawcy sprzedali prawie 20 proc. więcej kredytów niż IV kwartale 2016 r.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Więcej kredytów mieszkaniowych w listopadzie

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2017 13:27
W listopadzie 2017 r., w ujęciu wartościowym, podobnie jak w poprzednim miesiącu udzielono więcej kredytów mieszkaniowych, konsumpcyjnych, oraz limitów kredytowych, w porównaniu z listopadem 2016 roku - poinformowało we wtorek Biuro Informacji Kredytowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ile wyniosła wartość kredytów udzielonych w zeszłym roku przez banki i SKOK-i?

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2018 14:33
W całym 2017 roku banki oraz SKOK-i udzieliły kredytów o łącznej wartości 133,2 mld zł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rynek mieszkaniowy pociągnął za sobą rynek kredytowy

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2019 13:05
Wartość kredytów mieszkaniowych wzrosła w roku 2018 o 20,1 proc. do 56,2 mld zł. To największy od dekady wynik sprzedaży kredytów mieszkaniowych - poinformowało Biuro Informacji Kredytowej.
rozwiń zwiń