X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Rynek mieszkaniowy pociągnął za sobą rynek kredytowy

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2019 13:05
Wartość kredytów mieszkaniowych wzrosła w roku 2018 o 20,1 proc. do 56,2 mld zł. To największy od dekady wynik sprzedaży kredytów mieszkaniowych - poinformowało Biuro Informacji Kredytowej.
Na rynku nieruchomości hossa utrzymuje się, choć są już pierwsze oznaki spowolnienia.
Na rynku nieruchomości hossa utrzymuje się, choć są już pierwsze oznaki spowolnienia.Foto: Alexander Veprikov/Shutterstock.com

Według BIK w tym roku wartość kredytów mieszkaniowych wzrośnie o 5 proc.

- Spełniły się optymistyczne prognozy Biura Informacji Kredytowej - sprzedaż kredytów mieszkaniowych była najwyższa od dekady. Pod względem wartości udzielonych kredytów jest to trzeci wynik w historii po rekordowych latach 2007 i 2008" - poinformowało BIK.

Rośnie wartość kredytów

Według BIK wzrost wartościowy zawdzięczamy głównie wzrostowi średniej wartości udzielanego kredytu o 15,2 proc. (247,2 tys. zł). Wśród czynników pozytywnie wpływających na wysoką sprzedaż kredytów mieszkaniowych można wskazać rosnące dochody gospodarstw domowych, utrzymujące się niskie stopy procentowe, wzrost cen nieruchomości (6-10 proc.) oraz program MdM, który zapewnił finansowanie ok. 5,5 mld zł wartości kredytów.

Banki zaostrzą politykę kredytową

- Na rozwój rynku kredytów mieszkaniowych w przyszłym roku będzie miała wpływ sytuacja na rynku deweloperskim, który może wyhamować z uwagi na ograniczone zasoby gruntów oraz wzrost kosztów budowy mieszkań. Dodatkowo banki sygnalizują zaostrzenie polityki kredytowej. Nie do końca możliwy do przewidzenia jest również efekt braku kontynuacji programu 'Mieszkanie dla młodych' zarówno dla samego rynku nieruchomości jak i rynku kredytów mieszkaniowych – poinformował Mariusz Cholewa, prezes zarządu BIK.

PAP, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kupujemy mieszkania na kredyt. Przybywa umów

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2018 12:08
W drugim kwartale br. banki udzieliły kredytów mieszkaniowych o wartości 13,7 mld zł, o 6,4 procent więcej niż w poprzednim kwartale - poinformował Związek Banków Polskich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wrzesień rekordowo dobry dla kredytów mieszkaniowych

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2018 17:00
We wrześniu banki udzieliły wartościowo o 23,3 proc. więcej kredytów mieszkaniowych niż rok wcześniej - poinformowało Biuro Informacji Kredytowej (BIK).
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Poziom akcji kredytowej niespotykany od 2008 roku"

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2018 15:20
Banki mogą w tym roku udzielić ponad 210 tys. kredytów hipotecznych, których wartość sięgnie 50-52 mld zł, to poziom nienotowany od 10 lat - poinformował Jacek Furga, przewodniczący Komitetu ds. Finansowania Nieruchomości Mieszkaniowych Związku Banków Polskich (ZBP).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dynamika cen mieszkań wyhamowała

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2018 13:01
W ramach XV Kongresu Finansowania Nieruchomości Mieszkaniowych, zorganizowanego m.in. przez Związek Banków Polskich, ogłoszono wyniki kolejnej edycji HRE Index.
rozwiń zwiń