X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Pracodawcy na łowach, czyli czym przyciągnąć pracowników

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2019 11:01
Firmy walczą o zatrzymanie pracowników. Jak wynika z badania Hays Poland ponad połowa polskich firm deklaruje, że brakuje jej talentów poszukiwanych na rynku pracy. Najpotrzebniejsi - tak jak w zeszłym roku są specjaliści IT, sprzedawcy i menedżerowie. 
Audio
  • O tym, jak firmy walczą o pracowników i jakie stosują zachęty, aby ich do siebie przyciągnąć, była mowa w radiowej Jedynce w audycji opracowanej przez Marcina Jagiełowicza.
Badania pokazują, że pozapłacowe koszty pracy są dla pracodawców największym problemem w rozwoju firmy.
Badania pokazują, że pozapłacowe koszty pracy są dla pracodawców największym problemem w rozwoju firmy.Foto: Pixabay

- Coraz popularniejszą taktyką jest przebijanie oferty konkurencji - mówiła w radiowej Jedynce Paulina Łukaszuk z Hays Poland. 

Co poza płacą?

Coraz bardziej powszechną metodą przekonania do siebie pracowników są też świadczenia pozapłacowe.

- W zeszłym roku pracodawcy w Polsce przeznaczyli na nie 12 miliardów złotych. To wzrost o miliard, licząc rok do roku - skomentował Adam Racki z Benefit Systems.

Zdaniem Pauliny Łukasik - najpopularniejsze wśród pracowników są świadczenia medyczne.

Coraz częściej motorem do zmiany pracy jest nie tylko poziom wynagrodzenia, ale też możliwość rozwoju zawodowego.

Mniej Ukraińców

Firmy w okresie prosperity są też bardziej skłonne doszkalać pracowników, którym brakuje kompetencji. Zwłaszcza, gdy chodzi o stanowiska mniej eksponowane.

W tym roku na polskim rynku pracy możliwy będzie mniejszy napływ pracowników z Ukrainy, co zaobserwowano już w zeszłym roku. 

Marcin Jagiełowicz, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

To był przełomowy rok na polskim rynku pracy?

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2017 10:30
Obniżenie wieku emerytalnego do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn, spadek bezrobocia, wyższa płaca minimalna oraz zmiany w programie "500 plus" - takie m.in. zmiany zaszły w 2017 roku w obszarze rynku pracy i polityki społecznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert: nasz rynek pracy jest przegrzany

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2018 17:46
Płace i zatrudnienie rosną, ale w znacznie niższym tempie. Dziś GUS podał informacje o płacach i zatrudnieniu we wrześniu. Przeciętne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw we wrześniu wzrosły o 6 i 7 dziesiątych procent a z kolei zatrudnienie wzrosło o 3 i 2 procent. Dane są gorsze od oczekiwań rynkowych. Zdaniem Łukasza Kozłowskiego, głównego ekonomisty Federacji Przedsiębiorców Polskich, świadczą o przegrzaniu rynku pracy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niedobory kadrowe wyhamowują produkcję. Rynek pracy "doszedł do ściany"

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2018 12:45
Zdaniem ekspertów agencji rekrutacyjnej Most Wanted pogłębiające się braki kadrowe wyhamowują rozwój m.in. przemysłu i budownictwa, a tendencja ta utrzyma się także w IV kwartale tego roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rośnie płaca minimalna. Kto się cieszy, a kto nie?

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2019 19:34
W tym roku wzrasta minimalne wynagrodzenie, które wyniesie brutto 2250 zł. Na rękę pracownik otrzyma jednak 1634 zł, po odliczeniu podatków, ZUS-u i składek. Dziennikarze Naczelnej Redakcji Gospodarczej pytali ekspertów, jaki to będzie miało wpływ na rynek pracy.
rozwiń zwiń