more_horiz
Gospodarka

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk: zmniejszamy wykluczone komunikacyjne w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2019 16:46
Sześć miliardów złotych na polskie drogi lokalne i opracowanie przepisów wprowadzających zakaz likwidacji linii kolejowych- to elementy działań rządu mających na celu zmniejszenie wykluczenia komunikacyjnego w Polsce - mówił w Sejmie minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Podczas konferencji PiS "Zasady prowadzenia polityki rozwoju w Polsce" minister przedstawiał działania w tym zakresie.
Andrzej Adamczyk na dzisiejszej konferencji
Andrzej Adamczyk na dzisiejszej konferencjiFoto: PAP/Jakub Kamiński

Andrzej Adamczyk powiedział, że w 2019 roku na przebudowę, rozbudowę i budowę dróg gminnych w ramach Funduszu Dróg Samorządowych rząd przeznaczy 6 miliardów złotych.

Odbudowa i rozwój kolei

Drugi obszar przeciwdziałania wykluczeniu komunikacyjnemu to budowa i przywracanie połączeń kolejowych w ramach programu "Kolej Plus". Andrzej Adamczyk podkreślił, że rząd odwrócił wprowadzony przez poprzedników trend likwidacji szlaków kolejowych.

- Przygotowujemy rozwiązania legislacyjne, które nie pozwolą likwidować linii oraz szlaków kolejowych, nawet tych obecnie niewykorzystywanych - mówił minister.

Minister Andrzej Adamczyk dodał, że rząd realizuje program zrównoważonego rozwoju, co wyraża się m.in. troską o rozwój wszystkich regionów Polski.

NRG, IAR, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szybciej z Warszawy do Krakowa. Obwodnica Radomia otwarta

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2018 10:26
Pierwsze samochody przejechały rano zachodnią obwodnica Radomia, która stanowi odcinek ekspresowej "siódemki". Droga liczy 25 kilometrów. Koszt inwestycji to prawie 730 milionów złotych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk zatwierdził tzw. plan generalny Kraków Airport

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2018 18:30
Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk zatwierdził w poniedziałek tzw. plan generalny (master plan) dla lotniska Kraków Airport na lata 2016-2036. Według dokumentu opracowanego przez zarząd portu zaplanowane inwestycje osiągną wartość ok. 1 mld zł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rewolucja na A2. Droga będzie szersza

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2019 12:40
Autostrada A2 z Warszawy do Łodzi zostanie poszerzona. Rozbudowę trasy o dodatkowe pasy ruchu zapowiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Dodał, że decyzja ta była oczekiwana przez kierowców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Do końca 2030 r. główne szlaki kolejowe wyposażone w niezbędną infrastrukturę

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2019 17:45
Do końca 2030 r. główne szlaki kolejowe będą wyposażone w niezbędną infrastrukturę - powiedział w środę minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podczas I Kongresu Rozwoju Kolei. Dodał, że w przygotowywanym projekcie ustawy będzie wprowadzony zakaz likwidacji szlaków kolejowych.
rozwiń zwiń