more_horiz
Gospodarka

"Bardzo Ważny Projekt": o absencji politycznych gigantów w Davos i o długach polskich emerytów

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2019 18:16
Gośćmi audycji "Bardzo Ważny Projekt" w radiowej Trójce byli Halina Kochalska - rzecznik prasowy BigInfo Monitora oraz Adam Cymer publicysta ekonomiczny.
Audio
  • Z gośćmi audycji "Bardzo Ważny Projekt" w radiowej Trójce - Haliną Kochalską, rzeczniczką prasową BigInfo Monitora oraz Adamem Cymerem publicystą ekonomicznym, rozmawiał Arkadiusz Ekiert.
Na tegorocznym Światowym Forum Ekononicznym nie pojawi się kilku liderów największych gospodarek globu.
Na tegorocznym Światowym Forum Ekononicznym nie pojawi się kilku liderów największych gospodarek globu.Foto: PAP/EPA/GIAN EHRENZELLER

Prowadzący program Arkadiusz Ekiert zwrócił uwagę, że na rozpoczynającym się Światowym Forum Ekonomicznym w Davos zabraknie wielu światowych przywódców w tym prezydentów Stanów Zjednoczonych, Rosji, Francji czy Chin, a także brytyjskiej  premier Theresy May.

Jak skomentował Adam Cymer - podczas Forum identyfikowane były dotąd najważniejsze problemy gospodarcze świata. Tegorocznym kluczowym tematem spotkania w Davos będzie, zdaniem rozmówcy, sprawa zmian klimatycznym.

Jak ocenił - mimo, że tematyka Davos jest ważna to "mało przekładalne na życie, są przyjmowane tam rezolucje, deklaracje i porozumienia. (...) To się nie przekłada na praktykę ani polityczną ani gospodarczą". Zdaniem publicysty - nie należy za to winić organizatorów, ale "świat polityczny".

Halina Kochalska - rzecznik prasowy BigInfo Monitora mówiła o tym, jak z finansami radzą sobie osoby starsze. Jej zdaniem sytuacja nie wygląda źle, a seniorzy mimo niskich emerytur jeszcze pomagają innym członkom rodziny.

Powołując się na dane BigInfo Monitora poinformowała, że choć rośnie liczba zadłużonych emerytów, którzy nie spłacają na czas swoich zobowiązań np. kredytowych - to wcale nie wypadają oni gorzej na tle innych grup zadłużonych a wręcz przeciwnie.

Arkadiusz Ekiert, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak