X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

"Bardzo Ważny Projekt": o absencji politycznych gigantów w Davos i o długach polskich emerytów

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2019 18:16
Gośćmi audycji "Bardzo Ważny Projekt" w radiowej Trójce byli Halina Kochalska - rzecznik prasowy BigInfo Monitora oraz Adam Cymer publicysta ekonomiczny.
Audio
  • Z gośćmi audycji "Bardzo Ważny Projekt" w radiowej Trójce - Haliną Kochalską, rzeczniczką prasową BigInfo Monitora oraz Adamem Cymerem publicystą ekonomicznym, rozmawiał Arkadiusz Ekiert.
Na tegorocznym Światowym Forum Ekononicznym nie pojawi się kilku liderów największych gospodarek globu.
Na tegorocznym Światowym Forum Ekononicznym nie pojawi się kilku liderów największych gospodarek globu.Foto: PAP/EPA/GIAN EHRENZELLER

Prowadzący program Arkadiusz Ekiert zwrócił uwagę, że na rozpoczynającym się Światowym Forum Ekonomicznym w Davos zabraknie wielu światowych przywódców w tym prezydentów Stanów Zjednoczonych, Rosji, Francji czy Chin, a także brytyjskiej  premier Theresy May.

Jak skomentował Adam Cymer - podczas Forum identyfikowane były dotąd najważniejsze problemy gospodarcze świata. Tegorocznym kluczowym tematem spotkania w Davos będzie, zdaniem rozmówcy, sprawa zmian klimatycznym.

Jak ocenił - mimo, że tematyka Davos jest ważna to "mało przekładalne na życie, są przyjmowane tam rezolucje, deklaracje i porozumienia. (...) To się nie przekłada na praktykę ani polityczną ani gospodarczą". Zdaniem publicysty - nie należy za to winić organizatorów, ale "świat polityczny".

Halina Kochalska - rzecznik prasowy BigInfo Monitora mówiła o tym, jak z finansami radzą sobie osoby starsze. Jej zdaniem sytuacja nie wygląda źle, a seniorzy mimo niskich emerytur jeszcze pomagają innym członkom rodziny.

Powołując się na dane BigInfo Monitora poinformowała, że choć rośnie liczba zadłużonych emerytów, którzy nie spłacają na czas swoich zobowiązań np. kredytowych - to wcale nie wypadają oni gorzej na tle innych grup zadłużonych a wręcz przeciwnie.

Arkadiusz Ekiert, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak