X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Kończy się epoka listów. Poczta musi stawiać na nowe usługi

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2019 12:50
Rynek listów odchodzi do lamusa. Dziś giganci tacy jak La Post, Royal Mail czy Deutsche Post muszą stawiać na paczki i usługi kurierskie. Państwowym operatorom jest pod górkę, bo muszą obsługiwać nierentowne regiony, które pomija prywatna konkurencja
Audio
  • Rynek listów coraz bardziej się kurczy. Czy Poczta Polska sprosta nowym wyzwaniom. O to na antenie radiowej Jedynki pytał ekspertów Marcin Jagiełowicz.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Najnowszy raport Instytutu Pocztowego bije na alarm - Poczcie Polskiej brakuje inwestycji i wsparcia ze strony państwa.

Poczty narodowe szukają nowych usług

To koniec epoki listów. Kryzys uderza we wszystkich narodowych operatorów w Europie - mówił w radiowej Jedynce Krzysztof Piskorski z Instytutu Pocztowego.

- Europejscy operatorzy weszli jednak o wiele szybciej od Poczty Polskiej w rosnący rynek paczek i usług kurierskich. Przykładem może być Deutsche Post, z większościowym pakietem w firmie kurierskiej DHL czy francuska La Poste, która rozpycha się na europejskim rynku pod szyldem DPD. Szuka też pieniędzy w innych usługach jak odbiór materiałów do recyklingu czy odwiedziny osób starszych. Poczta Polska dopiero szuka na siebie pomysłu - powiedział prof. Arkadiusz Kawa z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Obsługa małych miast i wsi nierentowna

Wśród nowych usług Poczty Polskiej są punkty odbioru. Prywatne firmy mają jednak olbrzymią przewagę. Nie muszą obsługiwać małych miast i wsi, które nie są opłacalne - komentował Arkadiusz Kawa.

Autorzy raportu wymieniają na przykład ulgi podatkowe w modelu francuskim. Poste Italiane otrzymała od państwa w 2017 roku ponad 260 mln euro na realizację usługi powszechnej. Włoski operator by zaoszczędzić - w mniejszych miejscowościach odbiera pocztę co drugi dzień. Polski operator tymczasem nie nadąża też za inwestycjami.

Poczta Polska wydała w ostatnich latach olbrzymie środki na podniesienie płac - co równocześnie utrudniło jej inwestycje.

Marcin Jagiełowicz, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Gdzie się podziały skrzynki pocztowe?

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2016 09:15
Do Janusza Weissa zadzwonił słuchacz z Katowic, który zauważył, że z osiedli znikają skrzynki pocztowe. - Musimy jechać kilka przystanków do centrum, żeby w urzędzie pocztowym wysłać list lub kartkę - skarżył się.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wszyscy pracownicy Poczty Polskiej otrzymają podwyżki: od 150 do 200 zł brutto

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2016 18:20
Pracownicy Poczty Polskiej otrzymają podwyżki. Po kilkunastogodzinnych negocjacjach między NSZZ "Solidarność" Pracowników Poczty Polskiej a zarządem spółki podpisano porozumienie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

DGP: Poczcie Polskiej brakuje listonoszy

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2018 12:13
Poczta Polska przeprowadziła w październiku zeszłego roku badanie dotyczące obciążenia pracą. Wynika z niego, że samych listonoszy powinna zatrudnić jeszcze 900, ale prawdopodobnie nie ma na to pieniędzy - poinformował Dziennik Gazeta Prawna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

O połowę więcej przesyłek niż przed rokiem. Poczta Polska w blokach startowych

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2018 16:40
Operatorzy pocztowi w blokach startowych. Na dobre zaczął się przedświąteczny szczyt. Portale rekrutacyjne pękają od ofert pracy dla listonoszy czy kurierów, a firmy wysyłkowe powiększają flotę, magazyny czy dostawiają punkty odbioru.
rozwiń zwiń