X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

8,4 mld złotych na waloryzację rent i emerytur

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2018 12:40
Wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed mówił w Sejmie o planowanej od 1 marca 2019 roku waloryzacji rent i emerytur. W parlamencie toczą się prace nad rządowym projektem ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych.
Audio
  • Wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed mówi o planowanej od 1 marca 2019 roku waloryzacji rent i emerytur. (IAR)
  • Wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed - o planowanej od 1 marca 2019 roku waloryzacji rent i emerytur. (IAR)
Koszt tegorocznej waloryzacji rent i emerytur wyniesie niemal 8 mld złotych.
Koszt tegorocznej waloryzacji rent i emerytur wyniesie niemal 8 mld złotych.Foto: Andrey_Popov/Shutterstock.com

Pierwsze czytanie odbyło się wczoraj na posiedzeniu komisji polityki społecznej. Dziś po południu zaplanowane jest drugie czytanie projektu.

Stanisław Szwed mówił, że w myśl propozycji rządu, przyszłoroczna waloryzacja świadczeń będzie waloryzacją kwotowo-procentową. Wyjaśnił, że najniższa emerytura ma wzrosnąć do 1100 złotych, a wszystkie świadczenia o co najmniej 70 złotych. "Ono będzie dotyczyło tych wszystkich świadczeń do kwoty 2147 złotych 30 groszy" - mówił. 

Wiceminister powiedział, że w ramach ZUS-u skorzysta na tym 61 procent ubezpieczonych, a w ramach KRUS-u wszyscy, którzy pobierają te świadczenia. Stanisław Szwed powiedział, że 70 złotych podwyżki będzie przysługiwało osobom, które pobierają renty socjalne, zasiłki i świadczenia przedemerytalne.

Dodał, że łączny koszt waloryzacji w 2019 roku to 8 miliardów 400 milionów złotych.
Waloryzacją zostanie objętych ponad sześć milionów osób. 

IAR, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rząd chce podnieść w 2019 r. najniższą emeryturę do 1100 zł. Ekonomiści – to dobra decyzja

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2018 14:04
Emerytów i rencistów czeka w 2019 r. nie tylko waloryzacja świadczeń, ale i odniesienie minimalnej emerytury w 2019 r. do 1100 zł - przewiduje projekt, który jest zapisany w wykazie prac legislacyjnych rządu. O tych propozycjach mówili m.in. goście Justyny Golonko w Polskim Radiu 24.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Modyfikacja waloryzacji rent i emerytur w 2019 r.: procentowa, z gwarantowaną podwyżką

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2018 08:31
Komitet Społeczny Rady Ministrów rozpatrzył projekt ustawy o waloryzacji emerytur i rent w 2019 roku, który zakłada wprowadza waloryzację procentową z gwarantowaną minimalną podwyżką.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Rządy Pieniądza". Emerytalne dylematy

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2018 09:40
Gośćmi audycji Rządy Pieniądza, z którymi rozmawiała na antenie Polskiego Radia 24 Anna Grabowska, byli Elżbieta Mączyńska prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, Tomasz Kaczor z Prevision PL oraz Arkadiusz Pączka, Pracodawcy RP.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wzrosną emerytury i renty. Waloryzacja w Sejmie

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2018 09:33
W drugim dniu posiedzenia Sejmu posłowie zajmą się między innymi rządowym projektem ustawy o waloryzacji rent i emerytur.
rozwiń zwiń