X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

"Rządy Pieniądza". Emerytalne dylematy

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2018 09:40
Gośćmi audycji Rządy Pieniądza, z którymi rozmawiała na antenie Polskiego Radia 24 Anna Grabowska, byli Elżbieta Mączyńska prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, Tomasz Kaczor z Prevision PL oraz Arkadiusz Pączka, Pracodawcy RP.
Audio
  • Goście audycji Rządy Pieniądza, audycji dotyczącej głównych wydarzeń z dziedziny gospodarki i finansów, z którymi rozmawiała w Polskim Radia 24 Anna Grabowska byli Elżbieta Mączyńska prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, Tomasz Kaczor z Prevision.pl oraz Arkadiusz Pączka Pracodawcy RP. (Cz.1)
  • Goście audycji Rządy Pieniądza, audycji dotyczącej głównych wydarzeń z dziedziny gospodarki i finansów, z którymi rozmawiała w Polskim Radia 24 Anna Grabowska - byli Elżbieta Mączyńska prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, Tomasz Kaczor z Prevision.pl oraz Arkadiusz Pączka Pracodawcy RP. (Cz.2)
13 emerytura w kwocie 1100 złotych brutto będzie wypłacana z urzędu, bez wypełniania wniosków od 1 maja.
13 emerytura w kwocie 1100 złotych brutto będzie wypłacana z urzędu, bez wypełniania wniosków od 1 maja.Foto: shutterstock, And-One

Głównym tematem debaty były emerytury, w tym m.in. pomysł, aby zwolnić je w Polsce od podatku i składek na ZUS.

Zdaniem Tomasza Kaczora - w naszym kraju co 2, 3 lata jest wymyślany nowy sposób waloryzacji świadczeń emerytalnych. Według eksperta należałoby wypracować model jednolity, który obowiązywałby w długim okresie. Zdaniem rozmówcy, jeśli chcemy coś dać więcej beneficjentom (emerytom red.) to powinno się to dawać poza podstawowym systemem waloryzacji emerytur.

Jak mówiła Elżbieta Mączyńska, gdyby zwolnić wszystkich emerytów z podatków i składek ZUS - byłaby to ogromna kwota dla budżetu państwa, i takie rozwiązanie można by było wprowadzać tylko stopniowo i fazami, a nie jednorazowo.

Według Arkadiusza Pączki - koszt zwolnienia emerytur z podatków byłby podobny do kosztów programu 500+.

Jego zdaniem należałoby raczej powrócić do dyskusji o kosztach obniżenia wieku emerytalnego i skupić się na promowaniu tych, którzy jeszcze chcą pracować i sobie dorabiać.

Anna Grabowska, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak