more_horiz
Gospodarka

Wkrótce PIT "z głowy". Nowa e-usługa ułatwi życie podatnikom

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2018 20:10
Niebawem nie trzeba będzie łamać sobie głowy nad wypełnieniem rocznego zeznania podatkowego, co bywa czasem skomplikowane.
Audio
  • Z Renatą Domasiewicz - z-cą dyrektora zarządzania strategicznego w Ministerstwie Finansów o nowej e-usłudze rozmawiał w radiowej Trójce Arkadiusz Ekiert.
Ministerstwo Finansów ruszy wkrótce z nową usługą Twój e-PIT.
Ministerstwo Finansów ruszy wkrótce z nową usługą Twój e-PIT.Foto: mffoto/Shutterstock.com

Jak mówiła na antenie radiowej Trójki w programie Bardzo Ważny Projekt Renata Domasiewicz - z-ca dyrektora zarządzania strategicznego w Ministerstwie Finansów, z którą rozmawiał Arkadiusz Ekiert - usługa Twój e-PIT przygotowywana przez resort finansów będzie polegała na tym, że administracja udostępni podatnikowi wypełnione już zeznanie podatkowe w roku 2019 za rok 2018, czyli PIT37 oraz PIT38, bez względu na to, czy podatnik ma jednego pracodawcę czy kilku, a także jeśli czerpie przychody np. z tytułów kapitałowych.

Usługa - poinformowała Renata Domasiewicz - zostanie rozszerzona w roku 2020 dla prowadzących działalność gospodarczą w roku poprzednim.

Jak dodała, aby skorzystać z tej usługi trzeba będzie się zalogować na portalu podatkowym i zaakceptować zeznanie albo też je odrzucić.

Można również niczego nie robić i wówczas zeznanie podatkowe zostanie zaakceptowane automatycznie.

Arkadiusz Ekiert, ak, NRG


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Krajowa Administracja Skarbowa wypełni za nas zeznanie podatkowe

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2018 16:08
Rząd przyjął projekt ustawy, który umożliwi automatyczne rozliczanie PIT-ów. W przyszłym roku, w rozliczeniach za 2018 rok, Krajowa Administracja Skarbowa po raz pierwszy przygotuje wypełnione roczne zeznanie podatkowe bez konieczności składania jakiegokolwiek wniosku przez podatnika.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Urząd skarbowy wypełni za nas PIT, ale sprawdzić trzeba

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2018 16:59
Od nowego roku, podatników czekają kolejne ułatwienia w rozliczaniu PIT. Rada ministrów przyjęła projekt nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, który zakłada m.in., że Krajowa Administracja Skarbowa będzie przygotowywać wypełnione e-zeznania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wypełniony PIT będzie czekał na nas w sieci. Od przyszłego roku początek wieloletniego procesu zmian prawa podatkowego

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2018 20:05
Przed nami rewolucja w sposobie rozliczania się z fiskusem. Już od przyszłego roku to skarbówka sama wypełni za nas PIT. Podobne rozwiązanie do tej pory wprowadzono jedynie w Hiszpanii.
rozwiń zwiń