X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Bezpieczne e-zakupy. Tylko w renomowanych sklepach internetowych

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2018 16:05
Podczas kupowania upominków w sieci trzeba zachować ostrożność, aby zminimalizować ryzyko kradzieży naszych danych. Na co zwracać uwagę podczas korzystania z e-sklepów – podpowiada ekspert ds. ochrony danych osobowych z ODO 24.
Rośnie odsetek internautów, którzy dokonują zakupów online.
Rośnie odsetek internautów, którzy dokonują zakupów online.Foto: Pixabay

Z najnowszego raportu „E-commerce w Polsce 2018” wynika, że odsetek internautów, którzy dokonują zakupów online, wzrósł w stosunku do poprzedniego roku i wynosi 56 proc. (54 proc. w 2017 roku).

Korzystać ze znanych sklepów

Jest to wygodne rozwiązanie, które pozwala kupić prezenty bez wychodzenia z domu, często w atrakcyjnych cenach. Dzięki możliwości bezpośredniej dostawy mamy większą swobodę i możemy zająć się innymi rzeczami. Aż 66% ankietowanych doceniło taką możliwość.

"Częstym powodem rezygnacji z zakupów online jest właśnie obawa o bezpieczeństwo. Gdy natrafimy na oszusta możemy stracić nie tylko pieniądze, ale również nasze dane" – powiedział Bartłomiej Muzaj, specjalista ds. ochrony danych, ODO 24.

Kilka rad przed e-zakupami

Przede wszystkim należy korzystać wyłącznie z znanych sklepów internetowych. Renomowane marki stosują dodatkowe systemy zabezpieczające transakcje.

- Przed podaniem swoich danych zasięgnąć opinii o stronie internetowej/sprzedawcy i sprawdzić jego rzetelność. Można to zrobić na specjalnych stronach lub forach.

 - Zadbać o aktualny program antywirusowy na komputerze i smartfonie. Dzięki temu dane będą bezpieczne i nikt ich nie ukradnie.

 - Nie należy logować się do żadnych kont czy wpisywać numerów kart będąc podpiętym do sieci publicznej, co do której zabezpieczeń możemy mieć wątpliwości. Warto zwrócić uwagę np. na kłódki w pasku adresu przeglądarki internetowej lub czy adres strony rozpoczyna się od “https://” – literka “s” informuje o bezpiecznym połączeniu.

Zmienić hasło

Domowa i niezabezpieczona sieć może przysporzyć nam problemów. Najprościej jest zmiana hasła administracyjnego na nasze indywidualne. Warto to zrobić już na początku podczas konfigurowania sieci i jej zabezpieczeń.

Korzystanie z publicznych Wi-Fi może narazić nas na wiele niebezpieczeństw, w tym wykorzystanie danych w celach niezgodnych z prawem - wskazał Bartłomiej Muzaj, specjalista ds. ochrony danych, ODO 24.

ak, NRG

Czytaj także

Szybka strona internetowa to połowa sukcesu w e-handlu

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2018 12:00
Z Internetu korzysta w Polsce prawie 30 milionów osób, czyli około 80 procent wszystkich obywateli. Z ostatnich badań statystycznych stron www wynika, że ogromna jest też skala ruchu na polskich serwisach z zagranicy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rzeczowo z Rzecznikiem: kupujesz w internecie? Uważaj na dropshipping

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2018 13:22
Kiedy kupujemy coś przez Internet - oczekujemy, że to nie my jesteśmy odpowiedzialni za przesyłkę zakupionego towaru, tylko sklep, na stronie którego dokonaliśmy zakupu. Tymczasem może nas spotkać przykra niespodzianka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Alibaba w Europie. Magazyn wielkości 50 boisk piłkarskich

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2018 17:00
Chiński gigant e-handlu Alibaba, właściciel popularnej również w Polsce platformy sprzedażowej AliExpress stworzy swoje centrum dystrybucyjno-magazynowe na Europę w Belgii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czarny Piątek. Na co uważać podczas szału zakupów?

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2018 14:00
Produkty zakupione na wyprzedaży można reklamować - przypomina Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów w związku ze zbliżającymi się tzw. Black Friday (Czarny Piątek) i Cyber Monday. W tych dniach sklepy stacjonarne i internetowe w kraju i za granicą organizują wyprzedaże.
rozwiń zwiń