X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Bardzo Ważny Projekt: rynek sprzedaży nowych aut może się skurczyć

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2018 17:05
Branża leasingowa odnotowała spore wzrosty w trzech pierwszych kwartałach tego roku. Łączna kwota finansowania udzielona przez firmy leasingowe wzrosła o 19 procent rok do roku. Kondycja tej branży oraz co może ją czekać w związku ze zmianą niektórych przepisów podatkowych - to jeden z tematów audycji Bardzo Ważny Projekt.
Audio
  • Jednym z tematów audycji Bardzo Ważny Projekt w radiowej Trójce była kondycja polskiej branży leasingowej. Gościem Karoliny Mózgowiec był Andrzej Sugajski - dyrektor Generalny Związku Polskiego Leasingu.
W przyszłym roku prawdopodobnie zmienią się przepisy dotyczące odliczania przez przedsiębiorców rat leasingowych.
W przyszłym roku prawdopodobnie zmienią się przepisy dotyczące odliczania przez przedsiębiorców rat leasingowych.Foto: Pixabay

Jak powiedział na antenie radiowej Trójki w rozmowie z Karoliną Mózgowiec Andrzej Sugajski - dyrektor Generalny Związku Polskiego Leasingu - samochody osobowe oraz dostawcze do 3,5 tony stanowią około 46 proc. całego rynku leasingu w Polsce i mają największą dynamikę w tym segmencie ruchomości wynoszącą 22 proc. rok do roku. 

Firmy leasingowe oraz wynajmu aut posiadają w sprzedaży nowych samochodów 70 proc. udział, jeśli chodzi o wszystkie auta firmowe rejestrowane w naszym kraju.

Zdaniem gościa spory udział w tej statystyce ma segment aut premium z uwagi na istniejące do tej pory korzystne przepisy podatkowe.

Teraz zainteresowanie to może zmaleć ze względu na planowane ograniczenia w odliczaniu kosztów leasingu.

Według gościa - nowe rozwiązania nie będą dotyczyły całego rynku samochodów osobowych. Jeśli jednak pojazd będzie przekraczał wartość netto 150 tysięcy złotych to proporcjonalnie w tej części raty leasingowe nie będą mogły być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów.

W związku z tym eksperci rynku motoryzacyjnego wyliczyli, że rynek sprzedaży nowych aut osobowych może się w Polsce skurczyć o 5-10 procent - powiedział Andrzej Sugajski. 

Karolina Mózgowiec, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak