X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Rośnie góra śmieci. Panaceum: gospodarka w obiegu zamkniętym

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2018 10:10
Wytwarzamy coraz więcej śmieci. Wg danych GUS-u, w zeszłym roku przeciętny Polak wyprodukował 312 kg odpadów, 9 kilo więcej niż przed rokiem. Odpowiedzią na coraz większą ilość odpadów i marnotrwaienie surowców może być gospodarka o obiegu zamkniętym.
Audio
  • O gospodarce odpadami w obiegu zamkniętym - mówiła w radiowej Jedynce Iwona Kasprzyk-Ciesielska z Międzynarodowych Targów Poznańskich, organizatora targów Pol-Eco System.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne. Foto: Pixabay

W gospodarce odpadami w obiegu zamkniętym chodzi o to, by produkować jak najmniej odpadów, a to co się da, używać jeszcze raz do innych celów - mówiła w radiowej Jedynce Iwona Kasprzyk-Ciesielska z Międzynarodowych Targów Poznańskich, organizatora targów Pol-Eco System - w rozmowie z Karoliną Mózgowiec

Wyzwaniem dla firm, ale też konsumentów jest zużywanie mniejszej ilości opakowań.

Gospodarka o obiegu zamkniętym to również niemarnowanie żywności, a więc racjonalne planowanie zakupów i dzielenie się z innymi nadwyżką żywności.

O wyzwaniach związanych z gospodarką odpadami będą rozmawiać uczestnicy targów Pol-Eco System w Poznaniu. Temat szczególnie interesuje samorządy, bo to one muszą spełniać wymóg selektywnej zbiórki odpadów i osiągnięcia narzuconych progów.

Podczas targów prezentowana jest też wystawa produktów wpisujących się w ideę gospodarki o obiegu zamkniętym. Produkty są pokazywane w ramach konkursu Produkt w obiegu zorganizowanego przez Ministerstwo Środowiska.

Na wystawie można zobaczyć m.in. inteligentny kosz, który rozpoznaje rodzaj odpadów i segreguje je do odpowiednich przegródek, a także kartonowe opakowanie lalki lub misia, które po rozpakowaniu służy jako kołyska dla zabawki.

Karolina Mózgowiec, ak, NRG

 

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak