X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

CPK zmieni życie Polaków - uważa prezes spółki, odpowiedzialnej za budowę Portu Solidarność

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2018 20:03
Jacek Bartosiak będzie prezesem spółki odpowiedzialnej za budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK) - poinformował wiceminister infrastruktury, pełnomocnik rządu ds. budowy CPK Mikołaj Wild.
Audio
  • Szefem spółki odpowiedzialnej za budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego został Jacek Bartosiak, który uważa, że budowa nowego lotniska i linii kolejowych prowadzących do portu jest konieczna.
Jacek Bartosiak
Jacek BartosiakFoto: PAP/Andrzej Grygiel

Jak powiedział wiceminister podczas kongresu Impact mobility rEVolution'18 w Katowicach - Bartosiak jest członkiem zespołu doradczego pełnomocnika rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego, jest także znanym specjalistą geopolityki.

Opracowywał wizję CPK

„Jako członek zespołu doradczego miał swój ogromny udział w przygotowaniu i opracowaniu wizji i misji CPK. Ten jego udział był tak znaczny, że jesteśmy spokojni o wyzwania, przed jakimi ten projekt stoi. Jesteśmy pewni, że stawi im czoła z sukcesem” - zapewnił wiceminister.

Pytany, w jakiej formule czasowej zostanie zatrudniony prezes spółki celowej, pełnomocnik ds. CPK wyraził przekonanie, że „misja prezesa zakończy się wówczas, gdy Port Solidarność osiągnie samowystarczalność ekonomiczną, czyli ok. 2027 r.”.

CPK wielką szansą

Podczas konferencji prasowej Bartosiak przekonywał m.in., że budowa CPK zmieni życie Polaków. „Jeżeli ten projekt zakończy się sukcesem, w terminie, i zrealizujemy plany, które mamy, oznaczać to będzie fundamentalną zmianę sposobu jak podróżujemy, komunikujemy się ze światem, robimy interesy, widzimy świat, świat widzi nas (…) To wielka szansa” – powiedział i ocenił, że właśnie nadszedł idealny czas z rozpoczęciem tego projektu.

Zaznaczył, że będzie to przedsięwzięcie niezwykle trudne, wymagające zgrania wielu elementów. „Nie jest to oczywiście tylko port lotniczy, czyli nie jest to tylko nasza brama na świat” - dodał.

Lotnisko musi powstać 

Pytany o metody, jakimi zamierza przekonywać oponentów CPK, wśród nich zainteresowanych mieszkańców, Bartosiak odpowiedział, że „będzie w najlepszym interesie spółki, inwestycji, rządu, aby przekonać tych ludzi” - „dlatego, że ta inwestycja po prostu musi powstać”.

„Tutaj nie ma wyboru, z punktu widzenia prawideł rozwojowych CPK musi powstać, jeżeli państwo polskie ma się rozwijać i infrastruktura ma być dojrzała do tego, jak społeczeństwo pracuje, komunikuje się, jakie są wymogi współczesne” - ocenił.

Bartosiak nie odpowiedział na pytanie o wizję budowy struktury spółki oraz współpracowników, których zamierza sobie dobrać. Jak ocenił, jest jeszcze na to za wcześnie.

IAR/PAP,ak,NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Budowa CPK coraz bliżej. Specustawa weszła w życie

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2018 11:33
W czwartek weszła w życie specustawa o Centralnym Porcie Komunikacyjnym. Port w gminie Baranów, niespełna 50 kilometrów od Warszawy, ma powstać za 10 lat. Nowe przepisy dotyczą harmonogramu przygotowań, poruszają sprawę przejęcia gruntów potrzebnych pod inwestycję oraz to, kto będzie ją koordynował i nadzorował. Prace nad CPK komentowali w Polskim Radiu 24 Leszek Wiśniewski i Adrian Furgalski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozmowy linii lotniczych z urzędnikami w sprawie Centralnego Portu Komunikacyjnego

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2018 15:06
W Warszawie odbyło się pierwsze spotkanie przedstawicieli kilkunastu linii lotniczych z urzędnikami odpowiedzialnymi za budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego. CPK ma powstać w Baranowie pod Warszawą i ma nosić imię związku zawodowego "Solidarność".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiceminister infrastruktury: "Nie rozumiem irytacji prezesa O’Leary projektem Centralnego Portu Komunikacyjnego"

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2018 18:29
Budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego będzie korzystana dla pasażerów i linii lotniczych operujących na naszym rynku - uważa wiceminister infrastruktury, pełnomocnik rządu ds. CPK Mikołaj Wild.
rozwiń zwiń