X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

GPW. Dzień pod znakiem przeceny akcji banków

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2018 18:07
Środowa sesja na giełdzie w Warszawie choć rozpoczęła się od niewielkich wzrostów wszystkich indeksów, to kończy dzień na minusie. Dziś głównie traciły największe spółki, których indeks zniżkował o 1,7 proc.
Audio
  • Sesję na GPW komentował w radiowej Jedynce Mateusz Namysł, analityk rynków finansowych z Raiffeisen Polbank.

Sesję na warszawskim parkiecie komentował w radiowej Jedynce Mateusz Namysł, analityk rynków finansowych z Raiffeisen Polbank.

Banki przecenione

Jak powiedział - niekorzystnie wyróżniały się dziś na GPW banki, co miało związek z przeceną tego sektora na rynku europejskim.

W morzu czerwieni, zieloną wyspą była dziś spółka Lotos, wyznaczając nawet historyczny rekord. Ostatecznie akcje koncernu z Gdańska zwyżkowały o 2,5 proc.

Na szerokim rynku dobrze spisywał się również Altus TFI, który od dwóch dni koryguje wcześniejsze dramatyczne spadki. Dziś jego kurs wystrzelił o 35 proc. Negatywnie zaś drugi dzień z rzędu wyróżniała się Eletrobudowa, tracąc blisko 7,5 proc.

Złoty trochę słabszy

Na rynku walutowym dziś było raczej spokojnie, choć z tendencją spadkową. Wśród inwestorów trwa wyczekiwanie m.in. na jutrzejszą decyzję banku centralnego Turcji.

Na razie złoty nieznacznie się osłabia w głównych parach. I tak dolar kosztuje 3,71 pln, kurs euro wynosi 4,31 pln, a frank szwajcarski wyceniany jest na 3,82 pln.

Błażej Prośniewski, ak, NRG

Czytaj także

Złoty w tym tygodniu nieco słabszy

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2018 09:20
Mijający tydzień przyniósł osłabienie złotego. Za euro trzeba zapłacić 4 złote i 18 groszy, a za dolara 3 złote i 40 groszy. Słabość naszej waluty nie wynikała z napływających danych ekonomicznych, a rosnącej siły dolara - mówi Dyrektor Biura Strategii Rynkowych w PKO Banku Polskim Mariusz Adamiak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

GPW. Nieźle na tle europejskich rynków

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2018 17:47
Środa na warszawskim parkiecie kończy się kolorem zielonym. Indeks największych spółek WIG20 zyskiwał na koniec dnia 0,64 proc.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Giełdy spokojnie rozpoczęły nowy tydzień i nowy miesiąc

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2018 12:26
W poniedziałek na rynkach spodziewany jest mniejszy ruch wśród inwestorów - zabraknie graczy rynkowych zza Oceanu - w poniedziałek Amerykanie świętują Dzień Pracy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rynki wschodzące budzą niepokój giełdowych analityków

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2018 10:38
W zachodniej Europie giełdy próbują wyjść z minusów. Na rynkach rosną obawy, że trudna sytuacja rynków wschodzących może zaważyć na globalnym PKB - podają maklerzy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

GPW. Odreagowanie po zeszłym tygodniu

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2018 18:11
Nowy tydzień na warszawskiej giełdzie rozpoczął się na plusie. Indeks największych spółek zyskał 0,6 procent.
rozwiń zwiń