X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Więcej pieniędzy dla twórców, mniej piractwa w Internecie. Europosłowie za zmianą prawa autorskiego

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2018 14:33
Parlament Europejski poparł zmiany w prawie autorskim w sieci. Zabiegała o to część europejskich artystów i wydawcy prasowi. Zmianom sprzeciwiały się niektóre światowe koncerny informatyczne.
Nowa dyrektywa europejska ma zmienić zasady publikowania i monitorowania treści w internecie.
Nowa dyrektywa europejska ma zmienić zasady publikowania i monitorowania treści w internecie.Foto: Pixabay

Nowa dyrektywa ma sprawić, że artyści zarobią więcej na udostępnianiu utworów w sieci, ograniczone ma też zostać piractwo internetowe. O poparcie dyrektywy do europosłów apelowali twórcy, w tym m.in. Jean-Noel Tronc, wiceprezydent europejskiego zrzeszenia artystów GESAC.

Prasa "za"

Jak mówił w rozmowie z Polskim Radiem: "Trzeba, by artyści nadal mogli tworzyć i by zostali za to wynagrodzeni. Dziś 95 procent internetowego rynku reklamowego w Polsce należy do Google'a".

Za dyrektywą opowiedziała się również część polskich dzienników. Niektóre polskie gazety we wczorajszych wydaniach pozostawiły pierwszą stronę pustą, by zwrócić uwagę na nielegalne wykorzystywanie treści w sieci. Zamieściły też list otwarty do członków parlamentu.

Cenzura w sieci? 

Przeciwnicy dyrektywy uważają, że efektem ubocznym prawa będzie większa cenzura w sieci. Przeciwko zmianom protestowali między innymi twórcy Wikipedii. Gdy ostatnio Parlament Europejski zajmował się tą sprawą, portal na znak protestu zablokował tymczasowo w kilka krajach, między innymi w Polsce, dostęp do swoich treści.

Będą dalsze negocjacje

Wypracowanie porozumienia w tej sprawie trwało wiele miesięcy. Europosłowie musieli dziś przegłosować ponad 200 poprawek do projektu. 

W sprawie dyrektywy o prawie autorskim w sieci rozpoczną się teraz negocjacje między instytucjami europejskimi.

"Za" nowymi rozwiązaniami głosowało 438 europarlamentarzystów, przeciw było 226, 39 wstrzymało się od głosu.

IAR, ak, NRG

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nowe unijne przepisy uderzą w internetowych wydawców? Możliwe ogromne zmiany w sieci

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2018 18:12
Czy nadchodzi nowa "ACTA"? Zbliża się data głosowania w Parlamencie Europejskim nad dyrektywą o prawach autorskich i jednolitym rynku cyfrowym. W założeniach ma ona lepiej chronić twórców treści. Według przeciwników tej regulacji - może być to koniec internetu jaki znamy, a nowe przepisy mogą zaszkodzić rozwojowi gospodarki cyfrowej, szczególnie w takich krajach jak Polska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dyrektywa o prawie autorskim?

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2018 15:00
Europarlamentarzyści z Komisji Prawnej przyjęli dyrektywę o prawie autorskim i jednolitym rynku cyfrowym. Obrońcy wolności i prywatności w internecie są oburzeni, "Nadchodzi ACTA 2!" – argumentują.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowe prawo autorskie. "To mogą być ACTA 2"

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2018 11:00
"Stop ACTA 2", "Stop cenzurze Internetu" - pod takimi hasłami organizują się internauci w największych miastach w Polsce. W tym tygodniu będą protestować przeciwko projektowi nowych unijnych przepisów dotyczących prawa autorskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

ACTA 2. Zagrożenie dla wolności czy ochrona twórców?

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2018 18:45
– To właśnie przedstawiciele twórców zabiegają o to, aby wreszcie dostrzeżono ich prawa w świecie cyfrowym i aby ci, którzy czerpią zyski z twórczości innych, byli uprzejmi podzielić się tymi zyskam – mówił w Trójce Tadeusz Zwiefka, europoseł PO. – Widać, że bez tej regulacji świat działa bardzo dobrze. Nie jest ona nikomu do niczego potrzebna – stwierdził Dobromir Sośnierz, europoseł "Wolności". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Głosowanie w PE nad zmianami w prawie autorskim. Protestuje m.in. Wikipedia

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2018 06:23
W Strasburgu Parlament Europejski zagłosuje dziś nad nową unijną dyrektywą w sprawie praw autorskich w sieci. Od wielu tygodni budzi ona kontrowersje. Na ulicach odbywały się protesty, a Wikipedia zablokowała swoje zbiory na 24 godziny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy będzie kompromis w sprawie podatku od linków? Wydawcy prasy nieustępliwi

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2018 17:46
Unijna reforma prawa autorskiego (ACTA 2) wywołuje spore kontrowersje. Wkrótce w tej sprawie w europarlamencie odbędzie się głosowanie.
rozwiń zwiń