X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Urząd skarbowy wypełni za nas PIT, ale sprawdzić trzeba

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2018 16:59
Od nowego roku, podatników czekają kolejne ułatwienia w rozliczaniu PIT. Rada ministrów przyjęła projekt nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, który zakłada m.in., że Krajowa Administracja Skarbowa będzie przygotowywać wypełnione e-zeznania.
Audio
  • Od nowego roku, podatników czekają spore ułatwienia w rozliczaniu PIT. O szczegóły - w radiowej Jedynce Elżbieta Szczerbak zapytała zaproszonych ekspertów.
Urząd skarbowy nas wyręczy w sprawie wypełnienia PIT-u.
Urząd skarbowy nas wyręczy w sprawie wypełnienia PIT-u.Foto: Pixabay

Z roku na rok rozliczanie się z fiskusem staje się coraz łatwiejsze. Polacy polubili e-zeznania, bo to oszczędność czasu. Rozliczając się za ubiegły rok mogliśmy skorzystać np. z tzw. formularza PFR, czyli wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego.

O krok dalej

- Mógł nas rozliczyć także urząd skarbowy, jeśli wcześniej zgłosiliśmy taką chęć wypełniając wniosek PIT-WZ, teraz ministerstwo finansów chce iść o krok dalej -przypomniał w radiowej Jedynce w rozmowie z Elżbietą Szczerbak Łukasz Świerżewski, rzecznik prasowy resortu.

Z usługi Twój e-pit będą mogli na początek skorzystać podatnicy, którzy rozliczają się indywidualnie korzystając z najpopularniejszego formularza PIT37.

Rozliczenie trzeba sprawdzić

Jeśli podatnik będzie chciał skorzystać z innych oferowanych ulg, będzie mógł taki formularz w prosty sposób uzupełnić. Co ważne, przygotowanie przez skarbówkę naszego rozliczenia nie zwalnia nas z obowiązku sprawdzenia czy zawarte tam informacje są pełne - podkreśliła Anna Misiak, partner w kancelarii podatkowej MDDP. 

Bedą ułatwienia dla prowadzących działalność gospodarczą

Dzięki kolejnym ułatwieniom, rozliczanie się z fiskusem staje się mniej stresujące i daje podatnikom wiele korzyści. Z planowanych ułatwień będą mogli skorzystać także podatnicy prowadzący działalność gospodarczą, ale dla nich taka możliwość będzie dostępna od 2020 r.

Elżbieta Szczerbak, ak, NRG

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak