X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Polska żywność. Padnie eksportowy rekord?

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2018 13:14
Wyniki pierwszego półrocza wskazują na to, że w tym roku może paść rekord jeśli chodzi o eksport polskiej żywności. W zeszłym roku sprzedaliśmy na zagraniczne rynki żywność o wartości ponad 27 mld euro. 
Audio
  • Na antenie radiowej Jedynki w rozmowie z Dariuszem Kwiatkowskim Marzena Trajer z KOWR-u mówiła, że w tym roku prawdopodobnie padnie rekord jeśli chodzi o eksport naszych produktów rolno-spożywczych.
Ten rok może być rekordowy dla eksporterów naszej żywności.
Ten rok może być rekordowy dla eksporterów naszej żywności.Foto: Pixabay

Jak powiedziała na antenie radiowej Jedynki w rozmowie z Dariuszem Kwiatkowskim Marzena Trajer z KOWR-u - w pierwszym półroczu wartość wyeksportowanych towarów rolno-spożywczych wyniosła blisko 14 mld euro. Było to o 5 proc. więcej niż przed rokiem.

Czego najwięcej?

Najwięcej eksportowaliśmy mięsa i jego przetworów, w tym mięsa drobiowego, tytoniu, ryb i ich przetworów, produktów mlecznych oraz zbożowych, a także warzyw czy soków owocowych.

Zdaniem ekspertki - do wzrostu naszego eksportu przyczyniła się dobra koniunktura na zagranicznych rynkach, w tym wśród głównych partnerów handlowych Polski oraz rosnąca jakość żywności wytwarzanej w naszym kraju, co sprawia, że rośnie zaufanie zagranicznych konsumentów do polskiej żywności.

Może paść rekord

Przewidywania ekspertów mówią o tym, że eksport polskich produktów rolno-spożywczych może w tym roku osiągnąć rekordowy poziom 28 mld 800 mln euro, czyli o 4 proc. więcej niż w 2017 roku. 

Dariusz Kwiatkowski, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rośnie eksport polskiej żywności do Izraela

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2017 12:00
W ocenie Polsko-Izraelskiej Izby Gospodarczej istnieją duże możliwości zwiększenia wymiany handlowej między Polską i Izraelem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska żywność: dużo sprzedajemy, słabo reklamujemy

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2017 11:35
Chlubimy się jakością naszych produktów rolno-spożywczych, które stanowią ważną część eksportu. Pytanie, czy potrafimy je odpowiednio reklamować na zagranicznych rynkach?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eksport polskiej żywności pod większym nadzorem

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2018 16:55
Spełnienie wymagań importowych państw spoza UE dotyczących bezpieczeństwa fitosanitarnego towarów pochodzenia roślinnego - taki jest cel noweli ustawy o ochronie roślin, której projekt przyjęła we wtorek Rada Ministrów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rośnie eksport rolno-spożywczy. To m.in. zasługa KOWR

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2018 12:19
Sektor rolno-spożywczy jest dziś bardzo prężnie i dynamicznie rozwijającą się gałęzią polskiej gospodarki. Od kilkunastu lat następuje stały wzrost sprzedaży naszej żywności za granicę, a saldo obrotów handlowych jest dodatnie. Spory udział ma w tym Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.
rozwiń zwiń