X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Za 2 lata w Chinach ma nie być biedaków

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2018 13:54
Rząd ChRL ogłosił plan wyeliminowania ubóstwa. Do 2020 roku z biedy ma zostać wyciągniętych ostatnie 30 mln mieszkańców kraju. Ograniczenie biedy to jeden z głównych elementów polityki przywódcy Chin Xi Jinpinga.
Według danych Banku Światowego blisko 500 mln Chińczyków wciąż utrzymuje się za mniej niż 5,5 dolara dziennie.
Według danych Banku Światowego blisko 500 mln Chińczyków wciąż utrzymuje się za mniej niż 5,5 dolara dziennie.Foto: Pixabay

"W nadchodzących trzech latach powinniśmy zwiększyć środki na eliminację ubóstwa w każdej wiosce i w każdej rodzinie na każdą osobę" - powiedział na poniedziałkowej konferencji prasowej wicedyrektor rządowej grupy zajmującej się poprawą sytuacji terenów wiejskich Han Jun.

Oferta dla najbiedniejszych

Wyjaśnił, że plan zakłada rozwój przemysłu, tworzenie miejsc pracy, przeprowadzki do lepszych lokali mieszkalnych i lepszą ochronę środowiska naturalnego.

Wicedyrektor rządowego biura ds. redukcji ubóstwa Ou Qingping dodał, że osobom, które nie są w stanie pracować, rząd zapewni nie tylko podstawowe warunki przeżycia, ale stworzy również "lepsze ubezpieczenia zdrowotne i leczenie" oraz "poprzez relokację zagwarantuje im bezpieczeństwo zamieszkania".

Według ogłoszonych w niedzielę wytycznych najbiedniejszym powinno się zapewnić wyżywienie, odzież i opiekę zdrowotną, a dzieciom z ubogich rodzin – obowiązkową dziewięcioletnią edukację. Wysiłki powinny się skupić szczególnie na obszarach "głębokiej biedy", takich jak Tybet, górska prefektura Liangshan w prowincji Syczuan oraz prefektura Nujiang Lisu w prowincji Junan.

Granica ubóstwa

Zgodnie z normami przyjętymi przez chiński rząd w 2015 roku za granicę ubóstwa dla mieszkańców terenów wiejskich uważa się roczne dochody na poziomie 2800 juanów (1539 zł). Według oficjalnych danych liczba osób żyjących poniżej tej granicy w chińskich wsiach spadła z 98,9 mln w 2013 roku do ok. 30 mln w drugiej połowie 2017 roku.

PAP, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Raport: europejskim firmom coraz trudniej robić biznes w Chinach

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2018 14:30
Bariery prawne, ograniczenia w dostępie do rynku, konkurencja lokalnych firm i nierówne traktowanie sprawiają, że coraz trudniej jest robić biznes w Chinach – wskazują opublikowane w środę wyniki ankiety przeprowadzonej wśród działających w Chinach firm z UE.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rekordowa nadwyżka w handlu Chin z USA. To podsyci wojnę celną?

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2018 13:15
Nadwyżka Chin w dwustronnym handlu z USA, będąca zarzewiem narastającego konfliktu handlowego pomiędzy dwiema największymi gospodarkami świata, wzrosła w czerwcu do rekordowych 28,97 mld dolarów – wynika z ogłoszonych w piątek danych chińskiego urzędu celnego. Francuski minister gospodarki i finansów Bruno Le Maire deklaruje, że w UE będzie jedność w kwestii taryf celnych USA. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Chinach gotówka zbędna. Płatności mobilne podbiły rynek

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2018 15:26
W Chinach rośnie popularność szybkich płatności za pomocą urządzeń mobilnych, a w ubiegłym roku liczba osób korzystających z tych metod przekroczyła pół miliarda - poinformowała chińska agencja CNS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojna celna pogrąży chińskie firmy. Będą masowo bankrutować

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2018 15:40
System sądowniczy Chin powinien się przygotować na wzrost liczby bankructw chińskich firm w związku z eskalacją wojny celnej z USA – ocenił w środowym komentarzu oficjalny dziennik chińskiego Najwyższego Sądu Ludowego „Renmin Fayuan Bao”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chińska inicjatywa Pasa i Szlaku nie spełnia oczekiwań

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2018 20:15
Lansowana przez Chiny Inicjatywa Pasa i Szlaku, która przewiduje rozwój infrastruktury w ponad 70 krajach świata, nie spełnia deklaracji Pekinu, dotyczących otwartości, przejrzystości i obustronnych korzyści – ocenia w poniedziałek dziennik „Financial Times”.
rozwiń zwiń