X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Ograniczali sklepom internetowym w Europie ustalanie własnych cen. Elektroniczni potentaci ukarani przez KE

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2018 15:32
111 milionów euro - tyle wynosi łączna kara, którą Komisja Europejska nałożyła na czterech producentów sprzętu elektronicznego za manipulowanie cenami w sklepach internetowych.
KE zarzuciła czterem firmom elektronicznym ograniczanie sklepom internetowym w Europie możliwości ustalania własnych cen detalicznych.
KE zarzuciła czterem firmom elektronicznym ograniczanie sklepom internetowym w Europie możliwości ustalania własnych cen detalicznych.Foto: Pixabay

Chodzi o firmy Asus, Denon & Marantz, Philips, oraz Pioneer, którym Bruksela zarzuciła złamanie unijnych reguł głównie w Niemczech i Francji, ale też w kilkunastu pozostałych państwach Europy Zachodniej.

Złamanie unijnych reguł

Komisja zarzuciła czterem firmom ograniczanie sklepom internetowym w Europie możliwości ustalania własnych cen detalicznych. Wymuszały one bowiem na sprzedawcach odgórnie uzgodnione i zawyżone ceny.

Komisarz do spraw konkurencji powiedziała, że takie złamanie unijnych reguł odbyło się ze szkodą dla konsumentów. "Ponad połowa Europejczyków robi zakupy w sklepach internetowych.

Oferowano zawyżone ceny

Działania czterech firm sprawiły, że milionom europejskich konsumentów oferowano wyższe ceny za sprzęty kuchenne, suszarki do włosów, notebooki, słuchawki, czy wielu innych produktów" - dodała Margrethe Vestager.

Łączna kara dla czterech producentów miała być wyższa, ale przyznali się oni do złamania unijnych reguł i zdecydowali na współpracę z Komisją podczas dochodzenia.

IAR, ak, NRG