X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

"Pozytywne" fundamenty polskiej gospodarki. S&P utrzymuje prognozy

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2018 20:10
Agencja S&P Global Ratings utrzymała prognozy kluczowych wskaźników fiskalnych oraz dynamiki PKB Polski na lata 2019-2021 - wynika z raportu datowanego na 16 lipca. Analitycy S&P obniżyli natomiast oczekiwaną ścieżkę inflacji w Polsce.
Do głównych czynników ryzyka agencja ratingowa SP zaliczyła w regionie Europy Środkowo-Wschodniej przegrzewanie się gospodarek, wzrost globalnych napięć handlowych i protekcjonizmu.
Do głównych czynników ryzyka agencja ratingowa S&P zaliczyła w regionie Europy Środkowo-Wschodniej przegrzewanie się gospodarek, wzrost globalnych napięć handlowych i protekcjonizmu.Foto: Pixabay

Podobnie jak w kwietniu S&P prognozuje, że Polska gospodarka będzie rozwijała się w latach 2019-2021 w tempie, odpowiednio, 3,5 proc., 3,0 proc. i 3,0 proc.
 
Deficyt sektora instytucji rządowych i samorządowych ma wynieść według S&P 2,5 proc. PKB w każdym z lat w okresie 2019-2021.

Solidne fundamenty
 
Wyraźnie obniżono natomiast ścieżkę inflacji, do 2,5 proc. średniorocznie w okresie 2019-21 r. z 3,5 proc., 3,0 proc. i 3,0 proc.
 
Agencja oceniła w najnowszym raporcie, że gospodarki Polski, Bułgarii, Słowenii oraz państw bałtyckich znajdują się w coraz bardziej dojrzałej fazie cyklu, jednak ich fundamenty „pozostają pozytywne”.
 
„Choć napięta sytuacja na lokalnych rynkach pracy sugeruje nadchodzące spowolnienie, wciąż oczekujemy relatywnie mocnego wzrostu w latach 2018-2020” – napisano kontekście wyżej wspomnianych gospodarek.

Czynniki ryzyka

Do głównych czynników ryzyka dla swoich projekcji S&P zaliczyła w regionie Europy Środkowo-Wschodniej: "przegrzewanie się" gospodarek, wzrost globalnych napięć handlowych i protekcjonizmu, odpływy kapitałowe, spadek napływu funduszy unijnych.
 
O rewizji prognoz wzrostu PKB i inflacji na 2018 r. dla Polski S&P poinformowała w raporcie z 5 lipca.
 
PAP, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rating Polski bez zmian. "Decyzje agencji Fitch i Moody's oznaczają wysoki poziom wiarygodności Polski"

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2017 00:34
Agencja ratingowa Fitch podtrzymała w piątek ratingi Polski dla zobowiązań w walucie zagranicznej i złotych na poziomie A- z perspektywą stabilną - poinformowała agencja w komunikacie. Natomiast Moody's nie dokonała aktualizacji ratingu Polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier o prognozie Moody's: gospodarka polska w bardzo dobrej kondycji

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2017 18:59
Gospodarka polska jest w bardzo dobrej kondycji - oceniła w sobotę w Pekinie premier Beata Szydło, odnosząc się do potwierdzenia przez agencję Moody's ratingu dla Polski. Według niej program Prawa i Sprawiedliwości przynosi efekty i "będzie jeszcze lepiej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Agencja Fitch potwierdziła rating Polski na poziomie "A-" z perspektywą stabilną

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2018 23:21
Agencja Fitch potwierdziła długoterminowy rating Polski w walucie obcej na poziomie "A-, pozostawiając stabilną perspektywę.
rozwiń zwiń