X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Rośnie rynek zamówień publicznych

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2018 14:54
Pracujmy nad nowym prawem zamówień publicznych - powiedziała prezes Urzędu Zamówień Publicznych Małgorzata Stręciwilk. Dodała, że jeszcze w czerwcu Urząd wyjdzie z nim do przedsiębiorców.
Trwają prace nad nowym prawem zamówień publicznych.
Trwają prace nad nowym prawem zamówień publicznych.Foto: PIXABAY

Jak dodała - w 2016 r. mieliśmy do czynienia z dużą nowelizacją Prawa zamówień publicznych, która dała pewne ułatwienia przedsiębiorcom, jeśli chodzi o ubieganie się o zamówienia publiczne, pewne odbiurokratyzowanie.

Uprościć procedurę zamówień

"Teraz pracujmy nad nowym prawem zamówień publicznych. Tworzona jest koncepcja nowego prawa, z którą to koncepcją odrębnie wyjdziemy do przedsiębiorców” - poinformowała prezes UZP.

Prezes Urzędu Zamówień Publicznych, powiedziała, że stanie się to „pewnie w czerwcu”. Wówczas planowane są uzgodnienia z przedsiębiorcami.

Nowa koncepcja, jak poinformowała, zawiera „dogodności, które odformalizują przede wszystkim procedurę udzielania zamówień publicznych, tak skomplikowaną przede wszystkim dla małych i średnich przedsiębiorstw”. Ułatwieniem ma być też elektronizacja zamówień publicznych.

Rośnie rynek zamówień publicznych

Prezes UZP poinformowała, że „wartość rynku zamówień publicznych w 2017 r. znacząco wzrosła w stosunku do trzech poprzednich lat. 

Dodała, że od dwóch lat jest „chęć wykorzystania zamówień publicznych właśnie dla budowania gospodarki kraju”, co „widzi po raz pierwszy”.

"Prawo do przedsiębiorczości - małe firmy, wielkie zmiany" to hasło cyklu ok. 60 spotkań dla przedsiębiorców i urzędników, które MPiT wspólnie z PARP organizują w miastach wojewódzkich i powiatowych w całej Polsce na temat zmian wynikających z reformy prawa gospodarczego, w tym Konstytucji Biznesu.

PAP, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak