X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Prezydent: Polska powinna w większym stopniu wykorzystywać fundusze UE na badania i rozwój

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2018 14:15
- Słyszymy, że przy konstruowaniu nowego budżetu UE mniejsze pieniądze będą oferowane na politykę spójności, a większe na badania i rozwój - wskazał prezydent podczas wydarzenia "Startupy w Pałacu - Kooperacja". Zwracając się do przedsiębiorców, Andrzej Duda podkreślił, że władza państwowa przede wszystkim powinna stwarzać najlepsze regulacje, dawać ułatwienia i stwarzać dobry system podatkowy.
Audio
  • Prezydent Andrzej Duda na spotkaniu ze start-upami/ IAR
  • Prezydent Andrzej Duda o wykorzystaniu funduszy unijnych/ IAR
Prezydent Andrzej Duda
Prezydent Andrzej DudaFoto: PAP/Paweł Supernak

- Tak, jak zmienia się również podejście Europy - mówię tutaj o Unii Europejskiej - do nas, do sytuacji europejskiej, do priorytetów także - słyszymy teraz, że przy konstruowaniu nowych ram finansowych, nowego budżetu Unii Europejskiej, nowych założeń budżetowych, mniejsze pieniądze będą oferowane na politykę spójności, a większe będą za to kierowane na badania i rozwój - dodał.

- Wykorzystajmy zatem te środki, które będą szły na badania i rozwój, po to, żeby te badania rzeczywiście realizować. W miarę możliwości realizując je w Polsce i tutaj właśnie zostawiając te pieniądze - postulował.

Jak dodał, "przez lata mówiło nam się - świetnie, Unia nam daje pieniądze". - Ale co z tego, jeżeli z jednego euro 98 centów wędruje z powrotem za granicę. Może dzięki temu, co do tej pory udało nam się osiągnąć, przynajmniej połowę tego euro, które będzie do nas przychodziło w ramach badań i rozwoju, pozostawimy w kraju. A to będzie oznaczało już na pewno wielki sukces - podkreślił Duda.

Przyznał, że "możemy oczywiście żałować, że nie ma większych pieniędzy na politykę spójności". 

- Pewnie chcielibyśmy dalej ją realizować, mieć jeszcze więcej pieniędzy na to, żeby zbudować więcej dróg ekspresowych, ale także zbudować więcej laboratoriów i innych elementów, które powodują, że zbliżamy się do wysoko rozwiniętych, czy bardzo wysoko rozwiniętych krajów Europy Zachodniej - wskazał Andrzej Duda.

Prezydent przekazał, że w Pałacu Prezydenckim spotkali się we wtorek 70 przedstawiciele startupów, a także 30 reprezentantów wielkich firm.

Dobre warunki do funkcjonowania firm

Zwracając się do przedsiębiorców, prezydent podkreślił, że władza państwowa przede wszystkim powinna stwarzać najlepsze regulacje, dawać ułatwienia, stwarzać dobry system podatkowy.

Duda zwrócił uwagę, że władza państwowa przede wszystkim powinna stwarzać nam tutaj jak najlepsze regulacje, dawać ułatwienia, stwarzać dobry system podatkowy taki, który z jednej strony pozwoli nam uczestniczyć w rozwoju państwa, ale z drugiej strony także umożliwi nam rozwijanie się.

- Takie są obowiązki państwa i zapewniam, że staram się, aby były one jak najlepiej realizowane - podkreślił prezydent.

W ocenie prezydenta zadaniem władz - zwłaszcza tych najistotniejszych podmiotów władzy czy to centralnej, regionalnej, czy lokalnej - jest także "budowanie dobrego klimatu". - Pokazywanie zainteresowania przedsiębiorcom i budowanie przyjaznego klimatu wokół prowadzonej działalności, właśnie także wokół tej działalności najmniejszej - mówił.

Jak wyjaśnił, dlatego powstała idea spotkania dotycząca start-upów w Pałacu Prezydenckim. - Żeby w jednym absolutnie z najważniejszych miejsc w Polsce można było przyjść podzielić się swoimi doświadczeniami, podzielić się swoimi potrzebami i znaleźć się na tym rzeczywiście wysokim poziomie - dodał.

PAP, NRG, kw

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polscy przedsiębiorcy z optymizmem, choć nieco mniejszym, wchodzą w nowy rok

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2018 16:35
Klimat do prowadzenia interesów oraz prognozy dla biznesu na następne sześć miesięcy są generalnie dobre, chociaż w grudniu gorsze niż w listopadzie 2017 roku. Takie są wskazania ostatniego  Indeksu Optymizmu Przedsiębiorców opracowanego na podstawie ankiet przeprowadzonych wśród członków organizacji Pracodawcy RP.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bank Gospodarstwa Krajowego wspiera zrównoważony rozwój regionów

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2018 12:25
Od 1 marca oddziały Banku Gospodarstwa Krajowego przekształciły się w Regiony BGK.  W nowej roli wzmocnią finansowy ekosystem wsparcia lokalnych przedsiębiorców i jednostek samorządu terytorialnego. W 16 województwach BGK będzie regionalnym ambasadorem państwowych instytucji rozwoju. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dobre wieści dla firm. Rzecznik przedsiębiorców będzie powołany w ciągu pół roku

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2018 14:00
W ciągu pół roku od wejścia w życie Konstytucji Biznesu premier powoła rzecznika MŚP. Będzie on gwarantem wdrożenia zasad Konstytucji Biznesu, wyspecjalizowanym w działalności na rzecz ochrony praw przedsiębiorców - mówi PAP wiceszef MPiT Mariusz Haładyj. 
rozwiń zwiń