X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Przed nami kolejna niedziela bez handlu

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2018 12:15
W najbliższą niedzielę znów nie zrobimy zakupów w galeriach handlowych i większych sklepach. Najbliższa handlowa niedziela przypadnie za tydzień.
Na razie z handlu są wyłączone dwie niedziele w miesiącu.
Na razie z handlu są wyłączone dwie niedziele w miesiącu.Foto: PIXABAY

W kwietniu tylko jedna niedziela jest handlowa. Przypadnie ona 29 kwietnia. Powinny być w miesiącu dwie handlowe niedziele, ale pierwsza przypadła w Wielkanoc, więc sklepy były wówczas zamknięte.

Są wyjątki

Obowiązujące od marca przepisy, przewidują wyjątki pozwalające niektórym placówkom handlowym prowadzić sprzedaż w niedziele niehandlowe. Zakaz nie obejmuje np. sklepów, w których staje za ladą właściciel. Dotyczy to głównie małych, osiedlowych placówek.

Zakupy można też zrobić w niedziele bez handlu w sklepach franczyzowych, ale decydują o tym ich właściciele.

Handel w niedziele dozwolony jest również w piekarniach i cukierniach, w kwiaciarniach oraz sklepach pamiątkarskich, w punktach z prasą, biletami komunikacji miejskiej, wyrobami tytoniowymi czy na stacjach benzynowych.

Całkowity zakaz od 2020 r.

Na razie z handlu są wyłączone dwie niedziele w miesiącu - pierwsza i ostatnia. Od przyszłego roku - handel będzie dozwolony tylko w ostatnią niedzielę miesiąca, a od roku 2020 całkowicie zakazany.

ak, NRG

Czytaj także

Zakaz handlu w niektóre niedziele. „Ustawa ma wiele wyjątków”

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2018 10:05
W Pałacu Prezydenckim ma się dzisiaj odbyć uroczystość podpisania przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele. Zgodnie z ustawą od 1 marca tego roku handel będzie stopniowo ograniczany. Część publicystów i ekspertów uważa, ze ustawa ma wiele luk prawnych. O ustawie o zakazie handlu w niedziele mówili w audycji Rządy Pieniądza Agnieszka Durlik (Krajowa Izba Gospodarcza), dr Cezary Mech (były wiceminister finansów) i Konrad Sadurski („Dziennik Gazeta Prawna”).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolejna niedziela bez handlu. Inspektorzy pracy w pełnej gotowości

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2018 09:54
18 marca tego roku będzie drugą niedzielą, kiedy nie zrobimy zakupów w większości sklepów. Najbliższe niedzielne zakupy będą możliwe 25 marca. Zgodnie z nowym prawem w każdym miesiącu tego roku dwie niedziele będą handlowe - pierwsza i ostatnia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Najbliższa niedziela handlowa dopiero 29 kwietnia

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2018 12:09
15 kwietnia przypada kolejna niedziela objęta zakazem handlu. Przypadki łamania tego zakazu można będzie zgłaszać telefonicznie do okręgowych oddziałów Państwowej Inspekcji Pracy.
rozwiń zwiń