X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

EBI: brak pracowników może zahamować polskie inwestycje

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2018 10:52
Rośnie kapitał zakładowy i aktywność inwestycyjna polskich przedsiębiorstw. Najważniejszą barierę dla nowych inwestycji jest jednak brak odpowiednio wykwalifikowanych pracowników - wynika z raportu Europejskiego Banku Inwestycyjnego. 
Inwestycje w Polsce może zahamować brak wykwalifikowanych kadr.
Inwestycje w Polsce może zahamować brak wykwalifikowanych kadr. Foto: PIXABAY

Wzrósł kapitał zakładowy i inwestycje polskich przedsiębiorstw. Jednocześnie zaznaczono w raporcie, że "działalność inwestycyjna na poziomie przedsiębiorstw nadal jest jednak poniżej średniej UE, a brak odpowiednio wykwalifikowanej siły roboczej stanowi obecnie najważniejszą barierę dla dalszych inwestycji".

Jak utrzymać dynamikę?

Czytamy również, że "utrzymanie dynamiki wzrostu wymaga skoncentrowania się na nowo na produktywności i innowacyjności, przy czym do tworzenia gospodarki opartej na wiedzy konieczne jest silne zaangażowanie ze strony sektora publicznego i prywatnego".

Z raportu wynika, że swoje plany inwestycyjne rozszerzają również gminy, które "planują kłaść większy nacisk na modernizację infrastruktury niż na jej konserwację".

Vazil Hudák, wiceprezes EBI ocenił, że "mimo wyraźnie wysokiego wzrostu aktywności inwestycyjnej w sektorze przedsiębiorstw, stopa inwestycji przedsiębiorstw w Polsce jest na jednym z najniższych poziomów w UE".

Brak ludzi i niepewność 

Z raportu wynika też, że niemal jedna czwarta polskich firm (24 proc.) uważa, że ich nakłady inwestycyjne w ciągu ostatnich trzech lat były niewystarczające, a za dwie najważniejsze bariery inwestycyjne uznaje się niedobór wykwalifikowanej siły roboczej (89 proc.) oraz ogólną niepewność co do przyszłości (87 proc.). Oba te zjawiska występują w Polsce częściej, niż wynika to ze średniej w UE" - czytamy w komunikacie.

PAP, ak, NRG

Zobacz więcej na temat: bank raport inwestycje
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezes PKO BP: inwestycje w Polsce mogą przyspieszyć w II połowie 2016 r.

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2016 12:28
Słabsza dynamika inwestycji w Polsce związana jest z zakończeniem wydatkowania środków UE, jednak w II połowie 2016 roku inwestycje mogą przyspieszyć – ocenia Zbigniew Jagiełło, prezes PKO BP.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Raport SGH: Mazowsze nadal najbardziej atrakcyjne inwestycyjnie

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2017 13:26
Województwo mazowieckie utrzymało pozycję lidera w najnowszym raporcie dotyczącym atrakcyjności inwestycyjnej, przygotowanym przez Szkołę Główną Handlową na zlecenie Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. W czołówce znalazły się także województwa dolnośląskie, śląskie, małopolskie i pomorskie.
rozwiń zwiń