X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Wicepremier Janusz Piechociński: jedziemy do Iranu

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2014 19:39
Wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński zabiera w kwietniu około 50 polskich przedsiębiorców na misję gospodarczą do Iranu. Wcześniej grunt do tej wizyty będzie przygotowywał minister spraw zagranicznych, Radosław Sikorski.
Audio
  • Wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński zapowiada misję gospodarczą do Iranu /Arkadiusz Ekiert, Polskie Radio/
Wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński
Wicepremier, minister gospodarki Janusz PiechocińskiFoto: Polskie Radio

- W Teheranie chcemy spotkać się z ludźmi odpowiedzialnym za gospodarkę. Już trwają konsultacje z krajami tego regionu, które mają większe doświadczenie w kontaktach z Iranem, a z nami są bardziej zaprzyjaźnione. Chcielibyśmy, by ta nowa sytuacja, która zaistniała po zniesieniu sankcji dla Iranu stała się dla nas swoistym dopalaczem, by szybko odzyskać utracony rynek – mówi wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński.

Unia Europejska zawiesiła część sankcji wobec Iranu

20 stycznia Unia Europejska zawiesiła część sankcji,  zgodnie z tymczasowym porozumieniem o ograniczeniu irańskiego programu nuklearnego. Zawieszono między innymi zakaz handlu złotem i metalami szlachetnymi z irańskim rządem, instytucjami publicznymi i bankiem centralnym Iranu. Podniesiono też próg dopuszczalnych transakcji finansowych z Iranem.

Najpierw do Iranu pojedzie minister Sikorski

- W tej chwili bardzo dużo polskich produktów dociera do Iranu, ale dzieje się to poprzez kraje Zatoki Perskiej albo poprzez Azerbejdżan czy Gruzję. Zanim pojedziemy do Iranu z przedsiębiorcami, wcześniej wizytę w tym kraju złożą minister spraw zagranicznych i minister Andrzej Dycha z mojego resortu. My pojedziemy już z bardzo konkretną ofertą – podkreślił wicepremier.

Co możemy zaoferować Iranowi?

Zdaniem wicepremiera Piechocińskiego, zaproponujemy Iranowi produkty z szeroko pojętego sektora rolnictwa i przemysłu rolno-spożywczego oraz przetwórstwa. W tych dziedzinach, jak podkreśla wicepremier - jesteśmy bardzo mocni. Do tego dochodzą jeszcze środki transportu, polski przemysł maszynowy. Polska chce też zainteresować Irańczyków polskim sprzętem AGD i audio-video.

Odwilż w stosunkach z Iranem, i w konsekwencji zniesienie części sankcji, nastąpiła po tym jak Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej potwierdziła, że Iran wstrzymał najbardziej kontrowersyjną część swojego programu atomowego, w ramach umowy zawartej ze światowymi mocarstwami w listopadzie zeszłego roku.

Arkadiusz Ekiert

Czytaj także

Piechociński stawia na eksport

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2013 15:50
W najbliższym czasie głównym motorem napędowym polskiej gospodarki powinien być eksport - mówił w Tomaszowie Mazowieckim wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska żywność nadal hitem eksportowym

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2013 15:40
Polska żywność bije rekordy popularności, mimo kilku poważnych wpadek odnośnie jakości w tym roku zagraniczni klienci nadal chętnie kupują polskie produkty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stanisław Kalemba: eksport polskiej żywności w 2013 roku wyniósł 20 mld euro

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2014 15:45
W 2013 r. wartość polskiego eksportu towarów rolno-spożywczych wyniosła rekordowe 19,9 mld euro - poinformował minister rolnictwa Stanisław Kalemba. Ocenił, że w 2014 r. eksport tych produktów powinien wzrosnąć o ok. 10 proc.
rozwiń zwiń