X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Wicepremier Janusz Piechociński: jedziemy do Iranu

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2014 19:39
Wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński zabiera w kwietniu około 50 polskich przedsiębiorców na misję gospodarczą do Iranu. Wcześniej grunt do tej wizyty będzie przygotowywał minister spraw zagranicznych, Radosław Sikorski.
Audio
  • Wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński zapowiada misję gospodarczą do Iranu /Arkadiusz Ekiert, Polskie Radio/
Wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński
Wicepremier, minister gospodarki Janusz PiechocińskiFoto: Polskie Radio

- W Teheranie chcemy spotkać się z ludźmi odpowiedzialnym za gospodarkę. Już trwają konsultacje z krajami tego regionu, które mają większe doświadczenie w kontaktach z Iranem, a z nami są bardziej zaprzyjaźnione. Chcielibyśmy, by ta nowa sytuacja, która zaistniała po zniesieniu sankcji dla Iranu stała się dla nas swoistym dopalaczem, by szybko odzyskać utracony rynek – mówi wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński.

Unia Europejska zawiesiła część sankcji wobec Iranu

20 stycznia Unia Europejska zawiesiła część sankcji,  zgodnie z tymczasowym porozumieniem o ograniczeniu irańskiego programu nuklearnego. Zawieszono między innymi zakaz handlu złotem i metalami szlachetnymi z irańskim rządem, instytucjami publicznymi i bankiem centralnym Iranu. Podniesiono też próg dopuszczalnych transakcji finansowych z Iranem.

Najpierw do Iranu pojedzie minister Sikorski

- W tej chwili bardzo dużo polskich produktów dociera do Iranu, ale dzieje się to poprzez kraje Zatoki Perskiej albo poprzez Azerbejdżan czy Gruzję. Zanim pojedziemy do Iranu z przedsiębiorcami, wcześniej wizytę w tym kraju złożą minister spraw zagranicznych i minister Andrzej Dycha z mojego resortu. My pojedziemy już z bardzo konkretną ofertą – podkreślił wicepremier.

Co możemy zaoferować Iranowi?

Zdaniem wicepremiera Piechocińskiego, zaproponujemy Iranowi produkty z szeroko pojętego sektora rolnictwa i przemysłu rolno-spożywczego oraz przetwórstwa. W tych dziedzinach, jak podkreśla wicepremier - jesteśmy bardzo mocni. Do tego dochodzą jeszcze środki transportu, polski przemysł maszynowy. Polska chce też zainteresować Irańczyków polskim sprzętem AGD i audio-video.

Odwilż w stosunkach z Iranem, i w konsekwencji zniesienie części sankcji, nastąpiła po tym jak Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej potwierdziła, że Iran wstrzymał najbardziej kontrowersyjną część swojego programu atomowego, w ramach umowy zawartej ze światowymi mocarstwami w listopadzie zeszłego roku.

Arkadiusz Ekiert

Komentarze2
aby dodać komentarz
Sortuj: od najnowszegood najstarszego
wiechosta2014-02-18 09:17 Zgłoś
Jedźcie. ...i nie wracajcie.
szeleszczyciel2014-02-17 23:10 Zgłoś
Amerykanie wygryźli z Iranu Francuzów ("embargo" jest amerykańską bronią całkowitego rażenia stosowaną przez nich na całym świecie), sikorski jest bezwzględnie Amerykanom posłuszny, więc może jakieś ochłapy polsce się dostaną. Tak czy inaczej, lepiej do Iranu jechać i targować!

Czytaj także

Piechociński stawia na eksport

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2013 15:50
W najbliższym czasie głównym motorem napędowym polskiej gospodarki powinien być eksport - mówił w Tomaszowie Mazowieckim wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska żywność nadal hitem eksportowym

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2013 15:40
Polska żywność bije rekordy popularności, mimo kilku poważnych wpadek odnośnie jakości w tym roku zagraniczni klienci nadal chętnie kupują polskie produkty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stanisław Kalemba: eksport polskiej żywności w 2013 roku wyniósł 20 mld euro

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2014 15:45
W 2013 r. wartość polskiego eksportu towarów rolno-spożywczych wyniosła rekordowe 19,9 mld euro - poinformował minister rolnictwa Stanisław Kalemba. Ocenił, że w 2014 r. eksport tych produktów powinien wzrosnąć o ok. 10 proc.
rozwiń zwiń