X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Polski Alarm Smogowy: martwe przepisy utrudniają walkę ze smogiem

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2018 16:06
Zaczął się sezon grzewczy, a wraz z nim sezon na smog. Niestety, walka o czyste powietrze musi potrwać, ale nadal nie przestrzega się tych zakazów, które mogłyby smog choćby ograniczyć - mowa o powszechnym spalaniu śmieci w domowych piecach. Polski Alarm Smogowy zwraca uwagę, że przepisy w tej sprawie są martwe.
Audio
  • W Polsce jest ponad 5 milionów domów jednorodzinnych z piecami i kotłami. Działacze Polskiego Alarmu Smogowego, z którymi rozmawiała Aleksandra Tycner twierdzą, że walka ze smogiem bez zmiany przepisów nie powiedzie się.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Przynajmniej w 80 procentach gmin kontrole pieców i kotłów praktycznie nie istnieją - mówiła na antenie radiowej Jedynki Anna Dworakowska z Polskiego Alarmu Smogowego. Błędem byłoby twierdzić, że ludzie spalają śmieci z powodu biedy - dodała.

Brak skutecznych kontroli

Według Andrzej Guły z Polskiego Alarmu Smogowego nie tylko stare kotły są przyczyną zanieczyszczeń powietrza. 

Efekty Programu Czyste Powietrze będą w pełni odczuwalne za 10 lat. Ale dziś poprzez skuteczne kontrole możemy zacząć eliminować spalanie śmieci.

Polski Alarm Smogowy proponuje, żeby kontrole przeprowadzały służby mundurowe, a nie gminni urzędnicy, którzy nawet nie mogą wystawić mandatu, a w dodatku często są w niezręcznej sytuacji, sprawdzając swych sąsiadów czy bliskich.

Apel do premiera

Polski Alarm Smogowy wystosował apel do premiera Mateusza Morawieckiego o włączenie tematu kontroli do Programu Czyste Powietrze i rozpoczęcie prac nad reformą tego systemu.

W Polsce jest ponad 5 milionów domów jednorodzinnych z piecami i kotłami.

Aleksandra Tycner, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak