X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Reforma emerytalna przeszła bez poprawek przez Senat

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2012 10:10
Za było 63 senatorów, a 31 przeciwko. Nikt nie wstrzymał się od głosu. Nowelizacja ustawy emerytalnej przewiduje, że od przyszłego roku wiek emerytalny będzie wzrastał o trzy miesiące każdego roku, aż do docelowego wieku 67 lat.
Audio
Reforma emerytalna przeszła bez poprawek przez Senat
Foto: Glow Images/East News

Mężczyźni osiągną go w roku 2020, a kobiety w 2040. Nowelizacja przewiduje też możliwość przejścia na wcześniejszą, częściową emeryturę. Przysługiwałaby ona mężczyznom, którzy ukończą 65 rok życia i będą mieli staż ubezpieczeniowy 40 lat, i kobietom, które ukończą 62 lata życia i będą miały 35 lat stażu. Wcześniejsza emerytura wynosiłaby połowę normalnego świadczenia. Zgodnie z nowelizacją ustawy o emeryturach mundurowych funkcjonariusze, którzy wstąpią do służby od początku przyszłego roku, nabędą uprawnienia emerytalne po 55. roku życia i 25 latach służby. Wysokość emerytury będzie obliczana na podstawie średniej pensji z 10 wybranych, kolejnych lat służby.

Czytaj także

Podziały ws. emerytur są nawet wewnątrz Platformy

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2012 06:20
Alternatywny wobec rządowego projekt reformy przygotował jeden z senatorów PO.
rozwiń zwiń

Czytaj także

OPZZ grozi protestami na Euro 2012

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2012 14:36
O odrzucenie ustawy emerytalnej zaapelowało do Senatu Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych. Jego szef Jan Guz nie wykluczył protestów podczas Euro 2012.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef Solidarności nie został wpuszczony do Senatu

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2012 13:20
Razem z Piotrem Dudą przed Senat przyszła kilkuosobowa delegacja. Związkowcy chcieli rozmawiać o decyzji senatorów w sprawie podwyższenia wieku emerytalnego.
rozwiń zwiń