X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Prezes JSW Jarosław Zagórowski o wynikach spółki

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2013 20:04
Grupa Kapitałowa Jastrzębskiej Spółki Węglowej w trzecim kwartale tego roku osiągnęła 1 678,7 mln złotych przychodów ze sprzedaży. To o 13,2 proc. mniej niż w drugim kwartale 2013 roku. Nadal jednak po trzech kwartałach jest na plusie.
Prezes JSW Jarosław Zagórowski o wynikach spółki
Foto: jsw.pl

Zdaniem Jarosława Zagórowskiego prezesa JSW S.A.,  ponad trzynastoprocentowy spadek to efekt trudnej sytuacji na rynku cen węgla, koksu i stali.
W drugim kwartale cena węgla koksowego spadła ze 172 dolarów za tonę w drugim kwartale do około 145 dolarów w trzecim kwartale.
Prezes Jarosław Zagórowski podkreśla, że mimo słabego kwartału spółka po dziewięciu miesiącach - dzięki aktywności we wszystkich obszarach - odnotowuje nadal dodatni wynik oraz realizuje zaplanowany zakres inwestycji strategicznych, starając się wykonać je przy niższych kosztach.
Prezes ma nadzieję, że jeśli nie pojawią się niespodziewane czynniki zewnętrzne, to cały rok spółka może zakończyć na plusie.
EBITDA, czyli zysk przed potrąceniem odsetek od zaciągniętych kredytów, podatków oraz amortyzacji jest na poziomie 220,6 mln złotych.
W poprzednim kwartale było to 351,1 mln zł. W trzecim kwartale grupa odnotował stratę w wysokości 97,5 mln złotych.
W drugim kwartale zysk wyniósł 27,5 mln złotych. Narastająco po trzech kwartałach grupa odnotowuje nadal dodatni wynik netto na poziomie 75,4 mln złotych.
Przychody ze sprzedaży po dziewięciu miesiącach tego roku były o 16,3 proc. niższe niż w analogicznym okresie 2012 roku. Na inwestycje JSW przeznaczyła w ciągu 9 miesięcy nieco ponad miliard 272 miliony złotych. To spadek o 1,2 proc. w porównaniu do tego samego okresu roku ubiegłego roku kiedy wydano na inwestycję miliard 288 milionów złotych.
Produkcja węgla w trzecim kwartale była zaledwie o 0,8 proc. niższa w porównaniu z drugim kwartałem. Natomiast produkcja koksu była o 16,2 proc. niższa w porównaniu do poprzedniego kwartału.
Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej. W 2012 r. w kopalniach JSW wydobyto 13,5 mln ton węgla.
AE

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

JSW wchodzi do indeksu WIG 20

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2011 12:18
Po piątkowej sesji giełdowej akcje Jastrzębskiej Spółki Węglowej dołączą do indeksu WIG 20, skupiającego 20 największych pod względem wartości rynkowej i najbardziej płynnych spółek notowanych na warszawskiej giełdzie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kwartalne wyniki Seagate

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2013 11:23
W czasie czwartego kwartału (zakończony 06/2013) przychód wyniósł 3,4 mld dolarów, marża brutto – 27,4%, zysk netto – 348 mln dolarów, rozwodniony zysk netto na akcję – 0,94 dolara. Zysk netto nienotowany na zasadach GAAP wyniósł 447 mln dolarów, na akcję – 1,20 dolara, marża brutto – 28%.
rozwiń zwiń