X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

GPW: silne spadki, najwięcej straciła JSW

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2019 17:45
W poniedziałek na warszawskim parkiecie zniżkowały główne indeksy. Wśród blue chipów najsilniej poszły w dół akcje JSW, KGHM i Cyfrowego Polsatu.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: pixabay

WIG20 stracił 1,1 proc. do 2.147,32 pkt., WIG zniżkował 1,1 proc. do 56.874,12 pkt., mWIG40 poszedł w dół o 1,1 proc. do 3.710,61 pkt., a sWIG80 spadł 0,8 proc. do 11.562,06 pkt.

Obroty na GPW wyniosły 715 mln zł, z czego 622 mln zł przypadło na spółki z WIG20.

Duży wpływ na nastroje wieści z niemieckiej gospodarki – gdzie odczyt PMI composite najniższy od 7 lat

WIG20 rozpoczął poniedziałkowe notowania spadkiem o ok. 30 punktów i osiągnął sesyjne minimum ok. 10.30 – indeks naśladował zachowanie DAX-a z Niemiec, gdzie inwestorzy dyskontowali rozczarowujący (wyraźnie poniżej konsensusu) odczyt PMI composite z największej gospodarki UE, który okazał się najsłabszy od października 2012 roku. Od tego momentu do końca sesji WIG20 znalazł się w trendzie bocznym w wąskim przedziale – ok. 2.140-2.150 pkt.

Na rynkach wschodzących europejskiej części EMEA dominowały spadki – najsilniejsze, powyżej 1 proc., miały miejsce w Czechach i na Węgrzech.

DAX stracił 1,2 proc., a S&P500 zniżkował 0,1 proc. o godz. 17.15.

Największy spadek wartości akcji JSW – 7,4 proc.

W gronie spółek z WIG20, które odnotowały największe spadki, były: JSW – która straciła 7,4 proc., osiągając kurs najniższy od sierpnia 2016 r., KGHM – o 3,6 proc. i Cyfrowy Polsat – o 3,3 proc.

KGHM podał w poniedziałek, że sprzedaż miedzi w grupie w sierpniu 2019 roku wyniosła 51,9 tys. ton i była niższa o 5 proc. niż przed rokiem, a produkcja miedzi płatnej w grupie wyniosła w tym czasie 59,2 tys. ton, co oznacza wzrost o 3 proc. rdr.

Najwięcej zyskiwał za to mBank

W gronie spółek z WIG20, które odnotowały największe wzrosty, były w poniedziałek: mBank – o 3,5 proc., Lotos – o 2,1 proc. i Santander Bank Polska – o 1,2 proc.

W piątek po sesji mBank podał, że Commerzbank, większościowy akcjonariusz banku, posiadający 69,3 proc. akcji, opublikował komunikat o trwających pracach nad projektem strategii biznesowej "Commerzbank 5.0" - projekt strategii przewiduje m. in. zbycie posiadanego przez Commerzbank większościowego pakietu akcji mBanku.

Bardzo dużo stracił Ursus, kilka spółek jednak zyskało na wartości

Ze spółek szerokiego rynku negatywnie wyróżniły się akcje Ursusa – spadek o 13,6 proc., Idea Banku – o 9,4 proc., Getin Noble Bank – o 8,9 proc. i Famuru – o 6,4 proc.

Ze spółek szerokiego rynku pozytywnie wyróżniły się akcje Datawalk - wzrost o 11,6 proc., ZM Kania – o 9,1 proc., Lubawy – o 6,4 proc., EkoExport – o 6,0 proc. i Celon Pharmy – o 5,3 proc.

Zdecydowanie idzie w górę kurs Datawalk, która podpisała memorandum z agencją rządową USA

Kurs Datawalk był najwyżej od października 2015 roku – od początku roku cena informatycznej spółki zyskała prawie 90 proc.

W poniedziałek przed rozpoczęciem notowań DataWalk poinformował o podpisaniu przez jego spółkę zależną - DataWalk Inc. - memorandum z Anderson Police Department w USA na sprzedaż licencji i produkcyjne wykorzystanie platformy analitycznej DataWalk w zakresie integracji danych oraz uruchomienia środowiska analityczno-śledczego, wspierającego zadania operacyjne klienta.

W trakcie sesji spółka podała również, że jej amerykański podmiot zależny podpisał umowę na projekt pilotażowy z federalną agencją w USA, którego celem jest przetestowanie działania platformy analitycznej DataWalk w zastosowaniach związanych z badaniem podejrzanych operacji importu dóbr oraz nielegalnego wprowadzania do obrotu w USA zakazanych produktów.

UOKiK poinformował w poniedziałek na swojej stronie internetowej, że Cedrob złożył do urzędu wniosek w sprawie nabycia części mienia ZM Kania.

Cena Lubawy była najwyższa od listopada 2017 roku – od początku roku kurs spółki wzrósł o prawie 48 proc.

Przed zakończeniem poniedziałkowych notowań Celon Pharma poinformowała, że uzyskała patent na inhibitory FGFR oraz ich zastosowania w produktach leczniczych, w szczególności w terapiach onkologicznych - patent został udzielony przez Urząd Patentowy Japonii.

PAP, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak