X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Główne indeksy warszawskiego parkietu na minusie

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2019 17:50
WIG20 spadł 0,8 proc. do 2.109,73 pkt., WIG zniżkował 0,7 proc. do 55.915,51 pkt., mWIG40 poszedł w dół o 0,5 proc. do 3.791,00 pkt., a sWIG80 stracił 0,1 proc. do 11.691,05 pkt. W gronie blue chipów najsilniej w dół poszły JSW, KGHM i Orange.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock, Autorstwa shutter_o

Wśród indeksów sektorowych negatywnie wyróżnił się WIG-górnictwo, który stracił ok. 31 proc. i był na najniższym poziomie od września 2016. Wszystkie składniki indeksu zniżkowały, przy czym najbardziej do spadku przyczyniły się, z racji wagi, KGHM i JSW. Cena KGHM była najniższa od listopada 2016 a kurs JSW był najniżej od sierpnia 2016.

WIG20 po otwarciu kilkanaście punktów powyżej piątkowego zamknięcia, znalazł się w trendzie spadkowym. Indeks osiągnął dzienne minimum ok. godz. 16.15 (ok. 2 105 pkt.), po czym odrobił kilka punktów. 

Polski indeks okazał się najsłabszy spośród rynków wschodzących europejskiej części EMEA – w Czechach, na Węgrzech i w Rosji miały miejsce niewielkie wzrosty.

Obroty na GPW wyniosły 505 mln zł, z czego 446 mln zł przypadło na spółki z WIG20.  

W gronie spółek z WIG20, których kursy akcji najbardziej straciły były: JSW – spadek o 7,5 proc., KGHM – o 3,6 proc. i Orange – o 3,3 proc. 

- W ostatnich dniach kurs JSW był na plusie, jednak było to odbicie w długoterminowym trendzie spadkowym, do którego notowania wróciły w poniedziałek. Ten trend wynika ze słabej sprzedaży i niskiego popytu. Ostatni raport o sprzedaży samochodów w Chinach pokazał spadek o 3 proc. rdr., co w połączeniu ze spadającą sprzedażą w Europie pokazuje spadający globalny popyt na auta - komentuje analityk Ipopema Securities Robert Maj.

Jego zdaniem „może się to przełożyć na zmniejszenie się w przyszłości popytu na potrzebne do produkcji samochodów stal i węgiel koksujący, którego producentem jest JSW".

W gronie spółek z WIG20, które odnotowały największe wzrosty, były: Tauron – o 1,5 proc., Lotos – o 1,2 proc. i CD Projekt – o 0,7 proc. 

Ze spółek szerokiego rynku negatywnie wyróżniły się akcje Eko Export – spadek o 7,8 proc., Prairie – o 6,9 proc., ComArchu – o 4,9 proc., Eurocash – o 4,8 proc. i PKP Cargo – 4,7 proc. Straciły także notowania Ropczyc – o 3,3 proc.

Kurs PKP Cargo osiągnął na poniedziałkowym zamknięciu historyczne minimum. Od tegorocznego maksimum w kwietniu cena przewozowej spółki spadła ok. 42 proc.

Cena Ropczyc była najniżej od kwietnia 2018 roku – od tegorocznego maksimum z marca kurs producenta wyrobów magnezytowych stracił ok. 40 proc.

Ze spółek szerokiego rynku pozytywnie wyróżniły się akcje WorkService – wzrost o 6,3 proc. i Wirtualnej Polski – o 3,0 proc. Zwyżkowała również – o 0,6 proc. – cena Datawalk.

PAP, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak