X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

GPW: byki przegrały z niedźwiedziami

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2019 17:33
Dziś na warszawskim parkiecie obserwowaliśmy przepychanie się niedźwiedzi z bykami i ostatecznie notowania kończą się zwycięstwem tych pierwszych.  Indeks największych spółek WIG20 traci na koniec dnia 0,42 proc.
Audio
  • O zakończonej na lekkim minusie sesji na GPW, mówił w radiowej Jedynce Dariusz Świniarski zarządzający portfelami w TMS Brokers./Elżbieta Szczerbak, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia./.
Dzisiaj byki przegrały walkę z niedźwiedziami.
Dzisiaj byki przegrały walkę z niedźwiedziami.Foto: pixabay

 − Dzisiejsza sesja przebiegała zdecydowanie w zmiennych nastrojach - komentuje  Dariusz Świniarski zarządzający portfelami w TMS Brokers.

Jak opisuje, w pierwszej połowie dnia mieliśmy do czynienia z przeceną spółek, później, po pojawieniu się informacji z EBC o łagodzeniu wpływu ujemnych stóp na wyniki banków, spółki zaczęły odrabiać spadki

Pod koniec dnia ponownie jednak obserwowaliśmy spadki. Najmocniej traciły Orange Polska, bank Santander i  spółka Dino. Pozytywnie zaskoczyła dziś spółka CD Projekt., która ogłosiła kolejne plany dotyczące gier na urządzenia mobilne.

W sumie, z grona największych spółek akcje 6 wzrosły, 12 spadły, dwie spółki (Tauron i PGNiG) zakończyły dzień bez zmiany.
Obroty na rynku głównym przekroczyły 714 mln zł.

Na rynku walutowym złoty nieznacznie osłabia się do głównych walut. To m.in. efekt wzrostu awersji do ryzyka -tłumaczy analityk.
Stąd umacnia się dolar i frank.

Obecnie dolar wyceniany jest na 3 zł i 82 gr, euro 4 zł i 29 gr, kurs franka szwajcarskiego to 3,84 zł, a funta 5 zł i 4 gr.

Elżbieta Szczerbak, jk

 

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak