X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

GPW: sesja na minusie, słabszy złoty

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2019 20:22
Ostatnia  w tym tygodniu sesja na warszawskim parkiecie zakończyła się na minusie. WIG 20 na koniec sesji stracił 0,73 procent.
Audio
  • O ostatniej w tym tygodniu sesji na warszawskim parkiecie, która zakończyła się na minusie, mówił Bogdan Przasnyski, główny analityk Gerda Broker./Justyna Golonko, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia/.
Ostatnia  w tym tygodniu sesja na warszawskim parkiecie zakończyła się na minusie. WIG 20 na koniec sesji stracił 0,73 procent.
Ostatnia w tym tygodniu sesja na warszawskim parkiecie zakończyła się na minusie. WIG 20 na koniec sesji stracił 0,73 procent. Foto: Who is Danny/Shutterstock.com

− Dzisiejsze reakcje inwestorów były potwierdzeniem już wcześniejszego pogorszenia się nastrojów na giełdzie  - mówi Bogdan Przasnyski, główny analityk Gerda Broker.

Jak wyjaśnia, w piątek mieliśmy do czynienia z kontynuacja spadków i słabymi nastrojami spowodowanymi słabymi danymi napływającymi ze strefy euro oraz na giełdzie amerykańskiej, gdzie spodziewana jest korekta.

Dziś w indeksie WIG 20 najmocniej stracił sektor finansowy, przede wszystkim banki.

− Na minusie był mBank, Alior Bank, PKO BP, znaczące spadki odnotowało PZU, LPP, Orange, natomiast hitem był 5-procentowy wzrost Cyfrowego Polsatu, co jest efektem deklaracji właściciela spółki, który zamierza głosować za wyższą dywidendą – mówi Przasnyski.

Złoty nieznacznie osłabiony

Złoty miał za sobą spokojną sesję - choć nieznacznie się osłabił wobec głównych walut.

− To osłabienie wynika z umacniania się dolara do wszystkich walut – wyjaśnia gość radiowej Jedynki.

Dolar kosztuje  3 złote i 80 groszy tyle samo zapłacimy za franka szwajcarskiego.

Justyna Golonko, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak