more_horiz
Gospodarka

GPW: sesja na minusie, słabszy złoty

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2019 20:22
Ostatnia  w tym tygodniu sesja na warszawskim parkiecie zakończyła się na minusie. WIG 20 na koniec sesji stracił 0,73 procent.
Audio
  • O ostatniej w tym tygodniu sesji na warszawskim parkiecie, która zakończyła się na minusie, mówił Bogdan Przasnyski, główny analityk Gerda Broker./Justyna Golonko, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia/.
Ostatnia  w tym tygodniu sesja na warszawskim parkiecie zakończyła się na minusie. WIG 20 na koniec sesji stracił 0,73 procent.
Ostatnia w tym tygodniu sesja na warszawskim parkiecie zakończyła się na minusie. WIG 20 na koniec sesji stracił 0,73 procent. Foto: Who is Danny/Shutterstock.com

− Dzisiejsze reakcje inwestorów były potwierdzeniem już wcześniejszego pogorszenia się nastrojów na giełdzie  - mówi Bogdan Przasnyski, główny analityk Gerda Broker.

Jak wyjaśnia, w piątek mieliśmy do czynienia z kontynuacja spadków i słabymi nastrojami spowodowanymi słabymi danymi napływającymi ze strefy euro oraz na giełdzie amerykańskiej, gdzie spodziewana jest korekta.

Dziś w indeksie WIG 20 najmocniej stracił sektor finansowy, przede wszystkim banki.

− Na minusie był mBank, Alior Bank, PKO BP, znaczące spadki odnotowało PZU, LPP, Orange, natomiast hitem był 5-procentowy wzrost Cyfrowego Polsatu, co jest efektem deklaracji właściciela spółki, który zamierza głosować za wyższą dywidendą – mówi Przasnyski.

Złoty nieznacznie osłabiony

Złoty miał za sobą spokojną sesję - choć nieznacznie się osłabił wobec głównych walut.

− To osłabienie wynika z umacniania się dolara do wszystkich walut – wyjaśnia gość radiowej Jedynki.

Dolar kosztuje  3 złote i 80 groszy tyle samo zapłacimy za franka szwajcarskiego.

Justyna Golonko, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak