X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Fed podnosi główną stopę procentową do 2,25-2,50 proc., widzi "dalsze" podwyżki stóp

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2018 20:34
Amerykańska Rezerwa Federalna podniosła po raz czwarty w 2018 r. główną stopę procentową o jedną czwartą punktu procentowego, do 2,25-2,50 procent.
Amerykańska Rezerwa Federalna (fed) to najpotężniejszy bank centralny świata, którego decyzje mają wpływ na międzynarodową gospodarkę.
Amerykańska Rezerwa Federalna (fed) to najpotężniejszy bank centralny świata, którego decyzje mają wpływ na międzynarodową gospodarkę.Foto: EPA/JUSTIN LANE Dostawca: PAP/EPA.

Agencja Reuters informuje, że Fed podniósł stopy procentowe zgodnie z oczekiwaniami, ale prognozuje mniej podwyżek stóp procentowych w przyszłym roku i sygnalizuje, że jej cykl zacieśniania zbliża się do końca w obliczu zmienności na rynkach finansowych i spowolnienia globalnego wzrostu.

Fed: rynek w dobrym stanie, dalsze stopniowe podwyżki stóp

Bank centralny stwierdził, że gospodarka USA rozwija się w szybkim tempie, a rynek pracy stale się poprawia. Zauważył, że konieczne będą dalsze stopniowe podwyżki stóp, subtelna zmiana sugerująca, że przygotowuje się do zaprzestania podnoszenia kosztów pożyczkowych.

W oświadczeniu wydanym po zakończeniu ostatniego posiedzenia politycznego w tym roku Fed stwierdził, że zagrożenia dla gospodarki były "z grubsza zrównoważone", ale że "nadal będzie monitorował globalny rozwój gospodarczy i finansowy i oceniał ich wpływ na perspektywy gospodarcze. "

NRG, Reuters.com, jk

Zobacz więcej na temat: fed USA stopy procentowe
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak