X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Rynki wschodzące budzą niepokój giełdowych analityków

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2018 10:38
W zachodniej Europie giełdy próbują wyjść z minusów. Na rynkach rosną obawy, że trudna sytuacja rynków wschodzących może zaważyć na globalnym PKB - podają maklerzy.
Na rynku walutowym euro zniżkuje o 0,1 proc. do 1,1619 USD.
Na rynku walutowym euro zniżkuje o 0,1 proc. do 1,1619 USD.Foto: Pixabay

Wstrząsy na globalnych rynkach wywołuje kryzys walutowy w Argentynie i Brazylii, napięta sytuacja w gospodarce Turcji i wojny handlowe USA m.in. z Azją, a niektóre największe europejskie spółki mają znaczącą ekspozycję w tych regionach. 

Co zrobi Trump?

Większość obserwatorów rynku spodziewa się coraz większych problemów związanych z aktywami EM, zwłaszcza jeśli administracja prezydenta USA Donalda Trump ogłosi kolejną rundę wyższych ceł na produkty z Chin po zakończeniu w czwartek okresu konsultacji.

"Na rynkach może być dłuższy okres risk-off, któremu towarzyszy większa zmienność" - ocenił Guillermo Hernendez Sampere, ekonomista MPPM EK w Eppstein. "Inwestorzy będą też zwracać uwagę na komentarze z Fed, aby ocenić jakie kroki ostatecznie zostaną podjęte na najbliższym spotkaniu banku" - dodaje.

Również Takashi Kudo, szef badań rynków finansowych w Fujitomi Co. spodziewa się bardzo trudnych warunków dla rynków wschodzących.

Obawa o rynki wschodzące

"Bardzo trudne warunki dla rynków wschodzących prawdopodobnie jeszcze się utrzymają przez jakiś czas, a gospodarki z deficytami na rachunku obrotów bieżących pozostaną głównym celem wyprzedaży" - mówił Kudo.

"Niektóre waluty rynków wschodzących stabilizują się, ale w krótkim okresie w reakcji na serię wsparcia ze strony władz monetarnych, w tym interwencje bankowe i podwyżkę stóp procentowych" - dodał.

Tymczasem na giełdach w Europie w czwartek spadkom przewodzą akcje spółek wydobywczych. BPH Billiton traci o 0,4 proc. 

Tracą też banki. Bank HSBC Holdings zniżkuje o 0,6 proc., a Banco Santander traci 0,7 proc.

Euro zniżkuje, funt zyskuje

Na rynku walutowym euro zniżkuje o 0,1 proc. do 1,1619 USD. Brytyjski funt zyskuje o 0,1 proc., do 1,2922 USD., w reakcji na nieoficjalne informacje agencji Bloomberg wynika, że brytyjski i niemiecki rząd zrezygnowały z kluczowych postulatów dotyczących Brexitu, zwiększając prawdopodobieństwo osiągnięcia porozumienia przed końcem marca 2019. 

PAP, ak, NRG

Czytaj także

Giełdy spokojnie rozpoczęły nowy tydzień i nowy miesiąc

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2018 12:26
W poniedziałek na rynkach spodziewany jest mniejszy ruch wśród inwestorów - zabraknie graczy rynkowych zza Oceanu - w poniedziałek Amerykanie świętują Dzień Pracy.
rozwiń zwiń