X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Prezes BGK: zaangażowanie społeczne i budowanie kapitału jest dla nas tak samo ważne, jak zrównoważony rozwój

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2021 18:53
O nowej strategii Banku Gospodarstwa Krajowego, stawiającej m.in. zrównoważony rozwój, zaangażowanie społeczne, współpracę oraz biznes międzynarodowy mówiła w Programie 1 Polskiego Radia prezes banku, Beata Daszyńska-Muzyczka.
Prezes Zarządu BGK Beata Daszyńska-Muzyczka
Prezes Zarządu BGK Beata Daszyńska-MuzyczkaFoto: PAP/Sebastian Borowski

Jak podkreśla gość Polskiego Radia, bank przygotowując nową strategię na lata 2021-25,  skoncentrował się na wyzwaniach spowodowanych kryzysem koronawirusa oraz odpowiedzią na pytanie, jak zaadresować wyzwania związane z celami zrównoważonego rozwoju.

Bank zaangażowany społecznie, stawiający na zrównoważony rozwój

- Nie chcemy też zapominać, po co i dla kogo to robimy. Stąd zaangażowanie społeczne i budowanie kapitału społecznego jest dla nas tak samo ważne, jak zrównoważony rozwój - tłumaczy gość Polskiego Radia.

Posłuchaj
05:11 blazej-bgk.mp3 O nowej strategii Banku Gospodarstwa Krajowego, stawiającej m.in. zrównoważony rozwój, zaangażowanie społeczne, współpracę oraz biznes międzynarodowy, mówiła w radiowej Jedynce prezes banku Beata Daszyńska-Muzyczka./Błażej Prośniewski, jk

Jak dodaje, to przełoży się nie tylko na gospodarkę, ale i na przedsiębiorstwa i firmy, realizujących zasady zrównoważonego rozwoju.

ABGK.jpg
"Zapewnienie stabilnego finansowania przedsiębiorstwom". BGK opublikował strategię do 2025 r.

- To oznacza dla nich tańsze finansowanie ich przedsięwzięć oraz budowę bardziej konkurencyjnej gospodarki – mówi prezes BGK.

BGK wesprze polskie firmy w ekspansji zagranicznej

Innym zadaniem banku jest wsparcie w umiędzynarodowienia działalności polskich firm.

Pomoc i wsparcie polegać będzie, jak wyjaśnia gość radiowej Jedynki, na dostarczaniu informacji o potencjałach rynku nie tylko europejskiego, ale i światowego.

- Chcemy informować o potencjalnych niszach rynkowych oraz tworzyć produkty finansowe, zapewniające bezpieczeństwo finansowania poza granicami Polski - mówi prezes BGK.

Błażej Prośniewski, jk

Czytaj także

Tarcza antykryzysowa. Przedsiębiorcy mogą już korzystać z rządowych dopłat do oprocentowania kredytów

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2020 14:23
Przedsiębiorcy mogą już korzystać z rządowych dopłat do odsetek kredytów obrotowych. Bank Gospodarstwa Krajowego uruchomił Fundusz Dopłat do Oprocentowania, który jest ważnym elementem Tarczy Antykryzysowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Pomogły utrzymać płynność i uniknąć zwolnień". BGK o gwarancjach Biznesmax dla firm

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2021 13:11
Połowa firm z sektora MŚP, które skorzystały z kredytów z gwarancją BGK Biznesmax, utrzymała płynność finansową oraz uniknęła dzięki nim zwolnień lub je ograniczyła - informuje w poniedziałek Bank Gospodarstwa Krajowego, wskazując na raport "Efekty programu gwarancji Biznesmax z dotacją".
rozwiń zwiń