X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Rząd dopłaci do kształcenia następców oraz do cyfryzacji w zakładach rzemieślniczych. Rusza program "Polski Inkubator Rzemiosła".

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2021 14:01
Od dziś do 10 sierpnia organizacje rzemieślnicze z całego kraju mogą ubiegać się o dotacje do 40 tysięcy złotych, które będą przeznaczone między innymi na zakup sprzętu komputerowego oraz na szkolenia i podnoszenie kwalifikacji pracowników.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/fizkes

Budżet rządowego programu "Polski Inkubator Rzemiosł" do 2030 roku to 100 milionów złotych.


Posłuchaj
00:21 fi1.mp3 Od dziś od 15-stej do 10 sierpnia organizacje rzemieślnicze z całego kraju mogą ubiegać się o dotacje do 40 tysięcy złotych. Rzemieślnicy będą mogli przeznaczyć środki między innymi na zakup sprzętu komputerowego oraz na szkolenia i podnoszenie kwalifikacji pracowników. O dotacje można ubiegać się składając wnioski w dwóch ścieżkach. W każdej z nic

 

Przed nami nowa ustawa o rzemiośle. Uwzględni nowe zawody

Wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk podkreśliła na konferencji prasowej, że celem programu jest wzmocnienie samorządu gospodarczego i rzemieślniczych zakładów.

Wiceszefowa resortu dodała, że ta inicjatywa otwiera też drogę do stworzenia nowej ustawy o rzemiośle. Poinformowała, że prace nad projektem dobiegają końca.


shutterstock_1536448178 biżuteria rzemiosło 1200.jpg
"Chcemy odbudować etos rzemiosła". Wiceminister rozwoju o wsparciu dla małych i średnich firm

- Nowa ustawa o rzemiośle ma dostosować potrzeby zawodów rzemieślniczych do XXI wieku, ale również stworzyć nową kategorię zawodów, która będzie dostosowana do Krajowego Plany Odbudowy i do Polskiego Ładu - powiedziała.


Posłuchaj
00:23 fi2.mp3 Druga ścieżka dotyczy lokalnych środowisk, które będą miały wpływ na promocję dualnego systemu kształcenia - mistrz-uczeń. O wsparciu tego kształcenia mówił pełnomocnik rządu do spraw polityki młodzieżowej Piotr Mazurek./IAR/.

 

Można liczyć na dofinansowanie wyposażenia zakładów oraz kształcenie następców

O dotacje można ubiegać się składając wnioski w dwóch ścieżkach. W każdej z nich przewidziano do 20 tysięcy złotych dofinansowania.

Wiceminister Olga Semeniuk poinformowała, że w pierwszej ścieżce można uzyskać dotacje na doposażenie cyfryzacyjne.

Będą środki na narzędzia internetowe wykorzystywane w biznesie…

- Mówimy tu o transformacji cyfrowej i o tym, aby zabezpieczać mikro oraz średnie firmy na plan B, awaryjny, w czasie pandemii. Wielu przedsiębiorców zdecydowało się w ostatnim roku na przeniesienie swojego biznesu, ale również dofinansowywanie różnego rodzaju instrumentów i narzędzi w internecie, i chcielibyśmy, aby właśnie rzemieślnicy również te zaległości w ramach transformacji cyfrowej nadrabiali - zaznaczyła.


shutterstock dekarz 1200.jpg
Ludwisarze, dekarze i piwowarzy. Zobacz, jakie zawody mają przyszłość

…oraz na kształcenie następców rzemieślników

Druga ścieżka dotyczy lokalnych środowisk, które będą miały wpływ na promocję dualnego systemu kształcenia - mistrz-uczeń.

O wsparciu tego kształcenia mówił pełnomocnik rządu do spraw polityki młodzieżowej Piotr Mazurek.


Posłuchaj
00:28 fi3.mp3 Oferty w ramach konkursu można składać za pomocą systemu obsługi dotacji na stronie Narodowego Instytutu Wolności./IAR/.

 

- To odpowiedź na postulaty młodych ludzi, które były zgłaszane w naszych konsultacjach - podkreślił.
Pełnomocnik zaznaczył, że program pozwoli na odbycie staży i innych działań, dzięki którym "młodzi ludzie będą mogli dowiedzieć się o tym, że organizacje rzemieślnicze oferują bardzo konkretną ofertę edukacyjno-zawodową dla młodych ludzi".

- To jest także związane z kwestię zastępowalności pokoleniowej w pewnych zawodach, to jest związane z zawodami przyszłości - tłumaczył.

Oferty w ramach konkursu można składać za pomocą systemu obsługi dotacji na stronie Narodowego Instytutu Wolności.

O dofinansowanie mogą ubiegać się organizacje rzemieślnicze rozumiane jako: Związek Rzemiosła Polskiego, izby rzemiosła i przedsiębiorczości oraz cechy rzemiosł i przedsiębiorczości widniejące w rejestrze stowarzyszeń KRS.

IAR, jk

 

Czytaj także

Olga Semeniuk: rząd przeznaczył już 200 mld zł dla firm w walce ze skutkami pandemii koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2021 20:48
Rok walki z koronawirusem - o pomysłach na wsparcie gospodarki w czasie pandemii i efektach tej pomocy ze strony państwa mówiła w radiowej Jedynce Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju, pracy i technologii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pomoc państwa w czasie pandemii. Z tarczy finansowej PFR skorzystała co druga polska firma

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2021 17:45
Z tarczy finansowej PFR skorzystało 370 tys. firm - głównie mikro, małych i średnich. które na tym pierwszym etapie pandemii otrzymały subwencje finansowe - poinformował szef PFR, Paweł Borys podczas debaty Warsaw Enterprise Institute.
rozwiń zwiń

Czytaj także

KAS przypomina: w razie problemów firmy mogą wystąpić o odroczenie, rozłożenie na raty lub umorzenie podatku

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2021 12:55
Podatnicy, którzy w związku z pandemią COVID-19 mają problemy z terminową zapłatą należności podatkowych, mogą wystąpić z wnioskiem o rozłożenie podatku na raty, odroczenie terminu jego zapłaty lub umorzenie zaległości podatkowych - przypomina Krajowa Administracja Skarbowa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Będzie dodatkowe wsparcie dla firm będących w trudnej sytuacji z powodu pandemii

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2021 16:15
Uruchomienie dodatkowych instrumentów wspierających przedsiębiorców będących w trudnej sytuacji z powodu Covid-19 oraz rozszerzenie kręgu adresatów wsparcia o kolejne branże objęte dodatkowymi ograniczeniami prowadzenia działalności - zakłada projekt rozporządzenia Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii.
rozwiń zwiń