X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Koniec sporu Nokii z Lenovo o patenty. Chińska firma dokona za nie płatności bilansującej netto

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 14:41
Fińska Nokia zakończyła wieloletnią walkę patentową z chińską Lenovo Group, największym na świecie producentem komputerów osobistych, rozwiązując wszystkie toczące się spory sądowe z tą firmą we wszystkich jurysdykcjach – poinformował Reuters, powołując się na oświadczenia tych firm.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Nokia

Chociaż warunki wzajemnej umowy licencyjnej pozostają poufne, Lenovo dokona płatności bilansującej netto na rzecz Nokii, powiedział fiński producent sprzętu telekomunikacyjnego.

Rzecznik firmy Nokia odmówił ujawnienia szczegółów finansowych.

Spór o naruszenie praw do 20 patentów trwał od 2019 r.

Nokia rozpoczęła prawną walkę z Lenovo w 2019 r. w związku z domniemanym naruszeniem 20 patentów na technologię kompresji wideo i oprócz sześciu spraw w Niemczech miała również sprawy w Stanach Zjednoczonych, Brazylii i Indiach.

shutterstock_7131435191200.jpg
To koniec smartfonów LG. Gigant znika z rynku

Lenovo pozwało również Nokię w sądzie w Kalifornii.

We wrześniu monachijski sąd orzekł, że Lenovo naruszył jeden z patentów Nokii i nakazał wydanie nakazu i wycofanie produktów przez sprzedawców detalicznych.

- Zawarte globalne porozumienie umożliwi przyszłą współpracę między naszymi firmami z korzyścią dla klientów na całym świecie - powiedział John Mulgrew, dyrektor ds. Własności intelektualnej w Lenovo.

EN_1200-5g.jpg
Europa w tyle za USA i Chinami. Na Starym Kontynencie z sieci 5G korzysta tylko 1 proc. użytkowników

Nokia opatentowała ok. 20 tys. nowych rozwiązań, z tego 3,5 tys. dotyczy technologii 5G

Portfel patentów firmy Nokia obejmuje około 20 tys. rodzajów patentów, w tym ponad 3,5 tys. jest uznawanych za niezbędne dla standardu technologii 5G.

W zeszłym miesiącu Nokia zawarła umowę z Samsungiem na licencję patentów obejmujących jej innowacje w standardach wideo.

Jej skandynawski rywal, Ericsson, również toczy spory patentowe z Samsungiem i KPN NV, największą holenderską firmą telekomunikacyjną.

Reuter, jk

Czytaj także

Eksperci ostrzegają: koronawirus uaktywnił hakerów, rośnie ryzyko ceberataków na firmy

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2021 13:47
W opinii 55 proc. firm biorących udział w badaniu KPMG wybuch pandemii koronawirusa przyczynił się do wzrostu ryzyka cyberataków. W 2020 r. 64 proc. z nich odnotowało przynajmniej jeden incydent. Dla połowy firm wyzwaniem było bezpieczeństwo w pracy zdalnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PARP uruchomił program wsparcia innowacyjności firm. Sprawdź szczegóły

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2021 10:00
Małe i średnie firmy mogą starać się w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) o dofinansowanie kosztów przygotowania projektu w ramach jednego z programów UE. Maksymalne wsparcie pojedynczego projektu to 280 tys. zł. Budżet całego konkursu to 5 mln zł. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Biznes modowy ma dość koronawirusa. Stawia na "wibrujące róże" i "niedbałe kardigany"

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2021 16:06
Wart dziesiątki miliardów dolarów biznes modowy też ma dosyć koronawirusa. Jak pisze agencja Reuter, jego przedstawiciele - projektanci i handlowcy zauważyli, że po roku chodzenia w pastelowych ubraniach wypoczynkowych, kupujący ubrania wybierają style z kwiatowymi nadrukami, hasłami dobrego samopoczucia i biżuterią, symbolizującymi nadzieję i powracający optymizm.
rozwiń zwiń