X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Ryanair poturbowany przez koronawirusa: przewiózł prawie sześć razy mniej pasażerów

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 13:47
Powolne rozpowszechnianie szczepionki przeciwko COVID-19 w Unii Europejskiej zaszkodzi perspektywom Ryanaira w nadchodzącym roku, poinformowała w środę największa tania linia lotnicza w Europie, odnotowując jednocześnie mniejszą niż oczekiwano stratę w niedawno zakończonym roku finansowym.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Rebius/ Shutterstock

Irlandzka firma poinformowała, że ​​oczekuje, iż tegoroczny lotniczy ruch pasażerski (mierzony do 31 marca 2022 r.), zbliży się do dolnych szacunków wynoszących 80-120 milionów pasażerów.


LOTNISKO EPIDEMIA.jpg
ULC: ruch lotniczy zamknięty na wielu kierunkach. Powodem covidowe restrykcje

"Ograniczenia / blokady w podróżach wielkanocnych i opóźnione przywrócenie ruchu w szczycie sezonu letniego 21, ze względu na powolne wprowadzanie szczepionek COVID-19 w UE, oznacza, że ​​ruch w roku budżetowym 22 prawdopodobnie będzie zbliżał się do dolnej granicy naszego wcześniej wyznaczonego zakresu" - czytamy w oświadczeniu przewoźnika.

Przed pandemią – 149 mln pasażerów, w tym roku – 27,5 mln

Z usług Ryanaira skorzystało w ciągu ostatnich 12 miesięcy 27,5 mln pasażerów, gdy w roku ubiegłym, przed pandemią (do marca 2020) było to 149 mln pasażerów.


travel-Pass1200.jpg
Covidowy paszport dla pasażerów linii lotniczych już w kwietniu. Zobacz, czym jest Travel Pass

Linia lotnicza, która jest jedną z najbardziej surowych krytyków sposobu radzenia sobie przez europejskich polityków z kryzysem COVID-19, stwierdziła, że ​​choć jest zbyt wcześnie, aby przedstawić sensowne prognozy dotyczące zysków na nowy rok finansowy, oczekuje się, że będzie "bliski progu rentowności".

Linia spodziewa się mniejszych zysków i obniżenia rentowności

Goodbody Stockbrokers powiedział w nocie, że spodziewa się "pewnej korekty w dół" z obecnych prognoz zysku wynoszącego 252 mln euro (299 mln dol.) na rok do końca marca 2022 r.

Ryanair, który ma opublikować swoje roczne wyniki 17 maja, ogłosił stratę netto w wysokości 800-850 mln euro w porównaniu z 850-950 mln poprzednio. Na koniec marca linia lotnicza miała 3,15 mld euro gotówki, w porównaniu z 3,5 mld na koniec grudnia.

Jego akcje pozostały na niezmienionym poziomie i kosztowały dziś 16,95 euro.

Reuter, jk

Czytaj także

Koronawirus uderza w linie lotnicze. Ryanair odwołał wszystkie loty z i do Polski

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2020 17:32
Grupa Ryanair odwołuje wszystkie loty z i do Polski. Jak poinformowano w komunikacie firmy, ograniczenie wchodzi w życie dziś o 00:00 i potrwa do wtorku 31 marca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PLL LOT w dobie pandemii. Mniej lotów, obniżka kosztów oraz zwroty za bilety

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2021 16:40
Koronawirus szczególnie mocno uderzył w branżę lotniczą, w tym w PLL LOT. Jak informuje prezes firmy, spadek liczby lotów i pasażerów zmusza ją do obniżki kosztów, w tym do niewielkiej redukcji personelu i negocjacji umów leasingowych samolotów. Firma korzysta również z rządowych tarcz ochronnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Planowanie wielkiej niewiadomej, czyli jak linie lotnicze na świecie tworzą letni rozkład lotów

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2021 09:43
Budowa letniej siatki połączeń zawsze była kluczowa dla linii lotniczych - to na niej opierały się w głównej mierze ich zyski i renoma. W tym roku "dzięki" pandemii plany bardziej przypominają wróżby i można je porównać - jak mówi Robert Boyle, były dyrektor British Airways, którego firma Gridpoint Consulting doradza branży - do pływania żaglówką, gdy "wiatr wciąż zmienia kierunek i siłę".
rozwiń zwiń