X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Koronawirus nie szkodzi polskiemu sektorowi bankowemu. Agencja Moody's utrzymała stabilną perspektywę

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2021 14:37
Agencja Moody's podała, że perspektywa ta odzwierciedla oczekiwanie, że PKB Polski w 2021 r. wróci do poziomów sprzed pandemii, wspierając wzrost akcji kredytowej banków dla przedsiębiorstw oraz ich dochody z opłat i prowizji.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock

shutterstock_1200pko.jpg
PKO BP na plusie mimo pandemii. Pod koniec ubiegłego roku polski bank zanotował wielomilionowe zyski

Moody's ocenia, że obecnie zawiązane rezerwy w bankach zaabsorbują spodziewany niewielki wzrost kredytów zagrożonych (NPL).

Według agencji ryzyko prawne związane z portfelem kredytów we frankach szwajcarskich będzie nadal rosło, jeżeli nie będzie uchwały Sądu Najwyższego w tej sprawie.

Zdaniem Moody's banki z największą ekspozycją na te kredyty mogą być narażone na bardziej znaczącą erozję kapitału, w zależności od skali konwersji tych kredytów.

Agencja spodziewa się pogorszenia rentowności sektora. Niski poziom marży odsetkowej ze względu na bardzo niskie stopy procentowe ogranicza wzrost przychodów banków. Rezerwy w sektorze spadną w stosunku do 2020 r., ale koszty prawne związane z kredytami CHF - wzrosną.

PAP, jk

Czytaj także

Koronawirus nie oszczędził sektora bankowego. Zobacz, jak banki radzą sobie w dobie pandemii

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2021 14:35
Koronawirus, a właściwie jego gospodarcze skutki oznaczające utrzymywanie niskich stóp procentowych, czy zmniejszenie akcji kredytowej oraz duże obciążenia związane z kredytami frankowymi, oznaczają dla banków ostrą walkę o zachowanie rentowności.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyrok SN ws. kredytów frankowych może kosztować banki 234 mld zł

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2021 14:02
Niekorzystny dla banków wyrok SN ws. kredytów frankowych może kosztować sektor 234 mld zł - szacują analitycy Deloitte na dwa tygodnie przed spodziewanym rozstrzygnięciem Sądu Najwyższego ws. tych pożyczek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bank Pekao SA ogłasza nową strategię. To pierwsza strategia bankowa okresu pandemii

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2021 17:30
Opublikowana właśnie nowa strategia Pekao SA jest pierwszą strategią bankową, która dotyczy okresu po pojawieniu się pandemii. Przewiduje nowe zjawiska, jak przyspieszenie cyfryzacji społeczeństwa i gospodarki – ocenia wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin.
rozwiń zwiń