X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Rząd zapowiada otwieranie hoteli, ale obostrzenia w nich nie znikną

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2021 17:33
O kolejnym luzowaniu obostrzeń w gospodarce, wynikających z pandemii, a szczególnie dotyczących branży hotelarskiej, mówił w radiowej jedynce Tomasz Pieniążek, wiceprezes Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/evrymmnt

Zgodnie z zapowiedzią premiera Morawieckiego, być może jeszcze w tym tygodniu zostaną ogłoszone decyzje dotyczące luzowania obostrzeń związanych z pandemią. Nieoficjalnie mówi się, że rząd najprawdopodobniej ogłosi otwarcie hoteli.


pmm1200 tt.jpg
Odmrażanie gospodarki. Premier: w tym tygodniu możliwe kolejne decyzje

Otwarcie hoteli może nastąpić nie wszędzie i przy zachowaniu reżimów sanitarnych

Jak mówi gość Polskiego Radia, na razie mamy do czynienia z zapowiedziami, ale jeśli tak się stanie, to będzie to dla branży istotna zmiana.


Posłuchaj
05:18 Blazej 03.02.mp3 O kolejnym luzowaniu obostrzeń w gospodarce, wynikających z pandemii, a szczególnie dotyczących branży hotelarskiej, mówił w radiowej jedynce Tomasz Pieniążek, wiceprezes Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego./Błażej Prośniewski, Polskie Radio/.

 

Chociaż, jak dodaje, trzeba sobie zdawać sprawę, że nie należy się spodziewać, że od razu powrócimy do sytuacji sprzed pandemii.

Hotele otwarte nie we wszystkich regionach, przy zachowaniu obostrzeń sanitarnych

Mówi się o tzw. regionalizacji luzowania obostrzeń, to znaczy uzależnienia ich od przebiegu zakażeń koronawirusem w poszczególnych częściach Polski.


forum-0571965891-12.jpg
Nowe zasady bezpieczeństwa weszły w życie. Zobacz, czego dotyczą zmiany

- Ponadto, nadal będą obowiązywać reżimy sanitarne, co oznacza, że hotele będą otwarte, ale np. dostarczanie posiłków do pokoi, tzw. room serwis może być nadal ograniczony – mówi Tomasz Pieniążek.

A to oznacza, jak mówi gość radiowej Jedynki, że trudno jest przewidzieć, ile hoteli się otworzy i ile osób zachce skorzystać z ich oferty.

Pytany o to, jak zmienił się rynek hotelarski pod wpływem pandemii, mówi, że wiele placówek, szczególnie oferujących usługi związane ze spotkaniami biznesowymi, eventami, będzie długo wracało do normalności.

Błażej Prośniewski, jk

Czytaj także

Jak koronawirus położył na łopatki hiszpańską turystykę

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2020 10:45
Turystyka jest sektorem gospodarczym, który chyba najbardziej ucierpiał na pandemii. Przykładem może być Hiszpania, kraj, który w sezonie letnim w tym roku odwiedziło, jak podsumowuje dziennik "El Pais", o 83 procent mniej turystów niż w ubiegłym roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Z Tarczy Finansowej 2.0 PFR subwencje otrzymało już blisko 7 tys. firm. To sklepy, restauracje i hotele

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2021 14:51
Z działającej od 15 stycznia Tarczy Finansowej 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju subwencje otrzymało już blisko 7 tys. firm - poinformował podczas wideokonferencji prasowej wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju Bartosz Marczuk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marlena Maląg: wsparcie branżowe jest konieczne, aby po pandemii szybko powrócić do normalności

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2021 07:54
- Od początku pandemii na pomoc przedsiębiorcom zostało przeznaczone ponad 176 mld zł - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.
rozwiń zwiń