X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Rząd planuje konsolidację PKS-ów. Część trafi do ARP, inne do PKP

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2021 14:00
Konsolidację państwowych przedsiębiorstw komunikacji samochodowej (PKS), które miałyby trafić albo do Agencji Rozwoju Przemysłu, albo do PKP, planuje Ministerstwo Aktywów. Założenia odpowiedniego rozporządzenia trafiły do wykazu prac Rady Ministrów.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Zgodnie z wykazem prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów, rozporządzenie ws. wykazu spółek, w których prawa z akcji Skarbu Państwa wykonuje Prezes Rady Ministrów lub inni członkowie Rady Ministrów, pełnomocnicy Rządu lub państwowe osoby prawne, w tym jednoosobowe spółki Skarbu Państwa, miałoby zostać przyjęte w I kwartale 2021 r.

Rozporządzenie to jeden z aktów wykonawczych zmiany ustawy o działach administracji ze stycznia 2020 r.


PKP_1.jpg
Rok 2020 na torach. Co zmienił w planach PKP?

Przed nami konsolidacja państwowych przedsiębiorstw przewozowych?

Jak stwierdza się w informacji, minister aktywów państwowych po przejęciu nadzoru m.in. nad spółkami prowadzącymi przedsiębiorstwa komunikacji samochodowej zapoznał się z ich stanem. W wyniku wstępnych analiz określono, iż działalność tychże spółek możliwa jest tylko w ramach skonsolidowanego podmiotu.

MAP rekomenduje przekazanie wykonywania praw z akcji czy udziałów Skarbu Państwa w wybranych PKS Polskim Kolejom Państwowym.

Firmy przewozowe, gdzie Skarb Państwa ma mniejsze udziały, trafią do Agencji Rozwoju Przemysłu

W zakresie pozostałych spółek, m.in. prowadzących przedsiębiorstwa komunikacji samochodowej, w których Skarb Państwa posiada nieznaczący udział oraz tych, które są nierentowne, w tym stoczni marynarki wojennej, MAP rekomenduje przekazanie wykonywania praw z akcji czy udziałów Skarbu Państwa na rzecz Agencji Rozwoju Przemysłu.

Ministerstwo zastrzega, że w celu dokładnej weryfikacji zasadności powyższej koncepcji wymagane jest sporządzenie pogłębionych analiz, biznesplanu, wycen oraz uzyskanie zgody UOKiK na koncentrację.


pendolino free shutter 1200.jpg
Do europejskich miast szybko, komfortowo i bez przesiadki. Ambitne plany PKPZgodnie z opublikowanymi założeniami, ARP przejęłaby nadzór nad: PKS Mrągowo, PKS-IWOPOL w likwidacji z siedzibą w Skarżysku-Kamiennej, PKS w Przemyślu, PKW w Dębicy, PKS w Katowicach z siedzibą w Bytomiu, PKS w Ostrowie Wielkopolskim w likwidacji, PKS w Wołowie.Pod nadzór ARP trafiłaby też Stocznia Marynarki Wojennej S.A. w upadłości likwidacyjnej z siedzibą w Gdyni oraz Wojskowe Biuro Projektów Budowlanych w upadłości z siedzibą w Poznaniu.

Z kolei do PKP trafiłyby: POLBUS-PKS, POLONUS, PKS Częstochowa w likwidacji, PKS w Ostrowcu Świętokrzyskim, PKS Zielona Góra, Przedsiębiorstwo Przewozu Towarów Powszechnej Komunikacji Samochodowej oraz WARS.

Zmiany zakładają też, że minister właściwy ds. gospodarki będzie nadzorował KUKE, PAIiH oraz specjalne strefy ekonomiczne.

PAP, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Eksperci Pekao: spółki Skarbu Państwa pomogły całej gospodarce, dotkniętej pandemią

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2020 09:30
Spółki Skarbu Państwa mają potencjał, aby odgrywać kluczową rolę w przezwyciężaniu kryzysu gospodarczego wywołanego pandemią COVID-19, bo działają stabilizująco na funkcjonowanie strategicznych obszarów gospodarki - ocenia raport Pekao S.A.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na jakie wsparcie mogą liczyć przedsiębiorcy i pracownicy w ramach tarcz kryzysowych i finansowych?

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021 09:34
Pandemia szczególnie dotkliwie uderzyła w firmy i ich pracowników – zmuszając w wielu przypadkach do zaprzestania czy ograniczenia działalności oraz zmniejszając wynagrodzenia pracowników. Aby temu przeciwdziałać rząd oraz instytucje państwowe wprowadziły szereg rozwiązań, przeciwdziałających skutkom pandemii. Wśród nich znalazły się tarcze antykryzysowe, finansowe oraz ułatwienia, ulgi i dopłaty. Przedstawiamy, co zawierają, jak z nich skorzystać oraz dla kogo zostały przeznaczone.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konsumpcja, eksport i inwestycje publiczne będą napędzać polską gospodarkę w 2021 r.

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2021 13:10
Konsumpcja, eksport i inwestycje publiczne będą napędzać polską gospodarkę w tym roku - ocenił dla PAP wiceminister rozwoju, pracy i technologii prof. Robert Tomanek. Zastrzegł, że inwestycje publiczne nie zastąpią prywatnych, a będą dla nich swego rodzaju dźwignią finansową.
rozwiń zwiń