X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

W 2020 roku dwukrotnie wzrosła liczba firm zakładanych online

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2021 11:34
Pandemia przyspieszyła cyfryzację gospodarki, o czym świadczy dwukrotny wzrost liczby firm zakładanych online w 2020 r.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Według wiceministra rozwoju, pracy i technologii Roberta Tomanka, tylko w grudniu ub. r. 53,5 proc. z wszystkich 19,2 tys. wniosków o rejestrację działalności gospodarczej wpłynęło przez internet.

Rośnie też liczba wniosków online, dotyczących firm

Dużą popularnością cieszyła się również możliwość wprowadzania zmian istniejących wpisów w rejestrach działalności gospodarczej za pośrednictwem internetu. Z prawie 88 tys. wniosków w tej sprawie 57,2 proc. wpłynęło online - powiedział Tomanek.

komuter internet ekran cyfryzacja 1200x660.jpg
Cyfryzacja Polaków idzie naprzód. Już prawie 9 mln osób posiada profil zaufany

Według wiceministra liczby te świadczą o coraz powszechniejszym charakterze i coraz większej dostępności usług online dla przedsiębiorców w Polsce.

W czasie pandemii koronawirusa zapotrzebowanie na usługi tego rodzaju znacznie wzrosło. Świadczy o tym m.in. większa niż w 2019 r. o ponad 60 proc. liczba odsłon portalu dla firm Biznes.gov.pl, a także rosnąca liczba wniosków online do elektronicznego rejestru CEIDG. W całym minionym roku wpłynęło ich łącznie tą drogą niemal 600 tys.


W 2020 r. 109,5 tys. wniosków dotyczyło założenia działalności gospodarczej. To o 71 proc. więcej niż w roku poprzednim (64,1 tys.). W formie online do CEIDG w 2020 r. wpłynęło 599 tys. wniosków o zmianę danych firm, co stanowi wzrost o ponad połowę względem roku 2019.

Marek Zagórski 1200.jpg
"Przyspieszyła cyfryzacja". Marek Zagórski pokazał pozytywne skutki pandemii

Działanie w trybie zdalnym staje się coraz bardziej codziennością

Według wiceministra Tomanka "dla wielu firm działanie w trybie zdalnym stało się w ostatnim czasie codziennością i nie chodzi tylko o kontakty z klientami, ale także o wewnętrzne, codzienne funkcjonowanie przedsiębiorstw, kontakty pomiędzy pracownikami i między firmami a bankami czy urzędami".

Portal Biznes.gov.pl coraz bardziej popularny

Jak podkreślił, "potwierdzają to dane naszego portalu dla przedsiębiorców Biznes.gov.pl, który zanotował zwiększenie liczby odsłon o 61,4 proc.".

W 2020 r. portal ten odwiedzano 49,2 mln razy, w roku poprzednim zaś 30,5 mln.

Według resortu w 2020 r. z wykorzystaniem portalu Biznes.gov.pl do urzędów wpłynęło łącznie 355 tys. wniosków od przedsiębiorców, co stanowi wzrost względem 2019 r. o 317 proc., podczas gdy w ten sposób załatwiono jedynie 85 tys. spraw.

Największą popularnością cieszą się cyfrowe usługi pozwalające na uzyskanie zaświadczenia z Urzędu Skarbowego o niezaleganiu w podatkach, zmiana danych firmy w CEIDG, a także usługi dotyczące kwestii podatkowych.

PAP, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Większe limity, dłuższe terminy, zerowe stawki VAT. Rząd wprowadza pakiet ulg na walkę z koronawirusem

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2020 11:23
Wśród proponowanych rozwiązań są m.in.: podwójne odliczenia od dochodu wydatków na walkę z koronawirusem, większe limity, rozszerzenie ulg innowacyjnej, zwolnienia i dłuższe terminy dla dotkniętych pandemią, zerowe stawki VAT na sprzęt.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Borys: przygotowaliśmy nowe narzędzia wsparcia dla firm dotkniętych pandemią

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2020 18:33
O nowych działaniach wspierających firmy i branże dotkniętych skutkami koronawirusa mówił w radiowej Jedynce Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paradoks koronawirusa: gdy jednych niszczy, drugim pomaga

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2020 17:35
Ekonomia lubi paradoksy i mamy z takim do czynienia również w czasach koronawirusa. Gdy pandemia jednym podcina skrzydła, innym ich dodaje. A sytuacja taka ma miejsce w branży lotniczej – bo gdy wielcy producenci tracą zamówienia z powodu pandemii, mali je zyskują… też z powodu tej zarazy.
rozwiń zwiń