X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Tarcza finansowa PFR 2.0. Paweł Borys wyjaśnia, kto może z niej skorzystać i na jakich zasadach

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2021 19:00
O pomocy dla firm w ramach środków z Tarczy finansowej PFR 2.0 mówił w Programie 1 Polskiego Radia Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju.
Paweł Borys
Paweł BorysFoto: PR

Od 15 stycznia mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa będą mogły wnioskować o pomoc z tej tarczy za pośrednictwem 18 banków.

Mikrofirmy mogą otrzymać od 18 do 36 tys. zł na jednego zatrudnionego

Jak wyjaśnia gość radiowej Jedynki, mikrofirmy mogą otrzymać pomoc w wysokości 18 albo 36 tys. zł na jednego zatrudnionego w zależności od tego, czy ich przychody spadły o 30 lub 60 procent. W przypadku małych i średnich firm mogą one liczyć na pokrycie 70 proc. strat.


Posłuchaj
04:56 Borys-błażej.mp3 O pomocy dla firm w ramach środków z Tarczy finansowej PFR 2.0, mówił w radiowej Jedynce Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys./Błażej Prośniewski, Polskie Radio/.

Pomocą objęte jest 45 sektorów

Jak dodaje Paweł Borys, po konsultacjach z przedsiębiorcami, rząd postanowił rozszerzyć listę sektorów z 38 do 45, którym przysługuje wsparcie.

- Są to głównie sektory, które obecnie objęte są restrykcjami sanitarnymi związanymi z pandemią, a warunkiem jest spadek przychodów o co najmniej 30 procent w IV kwartale ubiegłego roku lub łącznie za okres od kwietnia do końca ubiegłego roku - tłumaczy prezes Polskiego Funduszu Rozwoju.

shutterstock firma biznes 1200.jpg
Tarcza finansowa dla firm. Europejski Bank Inwestycyjny wesprze program PFR

I dodaje, że program wart 13 mld zł ma służyć temu, aby te branże przeszły przez drugą i trzecią falę pandemii, którą odczuliśmy na przełomie zeszłego i tego roku.

Środki zostaną rozdzielone w równych częściach – po 6,5 mld zł dla mikrofirm i tyle samo dla małych i średnich.

Ponadto środki nie będą musiały być zwracane przez firmy, jeśli utrzymają zatrudnienie. I, co ważne, wnioski o wsparcie rozpatrywane są w ciągu 24 godzin i w ciągu 1-2 dni od złożenia wniosku znajdują się na kontach firm.

Błażej Prośniewski, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polskie firmy wychodzą z pandemii: zmieniają strategie, chcą zwiększać zatrudnienie

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2020 16:20
Stare przysłowie mówiące "co cię nie wykończy, to cię wzmocni" sprawdza się w przypadku polskich firm. Jak wynika z badania Polskiego Funduszu Rozwoju i Polskiego Instytutu Ekonomicznego, kondycja polskich firm wraca do trendu wzrostowego - owszem tną koszty, mniej pożyczają, zmieniają strategie handlowe, ale jednocześnie planują zwiększenie zatrudnienia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Borys: przygotowaliśmy nowe narzędzia wsparcia dla firm dotkniętych pandemią

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2020 18:33
O nowych działaniach wspierających firmy i branże dotkniętych skutkami koronawirusa mówił w radiowej Jedynce Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rusza Tarcza finansowa 2.0. Obejmie ona 38 branż najbardziej dotkniętych pandemią

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2020 14:23
Polski Fundusz Rozwoju rusza z kolejnym wsparciem dla przedsiębiorców dotkniętych skutkami koronawirusa.  Jak zapowiada wiceprezes PFR Bartosz Marczuk, środki z Tarczy Finansowej 2.0 zaczną docierać do firm w ciągu dwóch tygodni, 4 stycznia ruszają szkolenia on-line, dotyczące zasad i trybu pozyskania pomocy.
rozwiń zwiń