X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Preferencyjna stawka podatku na laptopy dla szkół. Resort finansów przypomina o uldze

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2021 11:29
Ministerstwo finansów przypomina, że przedsiębiorcy mogą skorzystać z zerowej stawki VAT na laptopy i tablety przekazywane szkołom. Preferencyjna stawka VAT będzie obowiązywała do wygaśnięcia pandemii COVID-19.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Tatyana Vyc / shutterstock

Wiceminister finansów Jan Sarnowski podkreśla, że przedsiębiorcy wielokrotnie wyrażali zainteresowanie wsparciem szkół poprzez darowizny przenośnego sprzętu komputerowego.

Posłuchaj
00:27 sarno.mp3 Jan Sarnowski: firmy są zainteresowane pomaganiem szkołom (IAR)

firma 1200.jpg
Mały ZUS Plus. Firmy mają miesiąc na zgłoszenie się do programu

Preferencyjna stawka do końca pandemii

Przed pandemią COVID-10 zerowa stawka VAT dotyczyła tylko komputerów stacjonarnych. Wiosną preferencja została wprowadzona do końca czerwca także dla przenośnego sprzętu komputerowego. Od pierwszego września zerowa stawka VAT na darowizny takiego sprzętu została przywrócona, a w grudniu minister finansów zdecydował, że będzie obowiązywała do końca pandemii.

Przedstawiciele ministerstwa finansów podkreślają, że dzięki takiemu rozwiązaniu większa liczba uczniów może korzystać ze zdalnych form nauki.

PolskieRadio24.pl, IAR, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wsparcie dla przedsiębiorców w związku z pandemią. Resort finansów wydłuża gwarancje płynnościowe BGK

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2020 14:55
Minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kościński wydłużył o pół roku, do 30 czerwca 2021 r., program gwarancji płynnościowych Banku Gospodarstwa Krajowego - poinformowało Ministerstwo Finansów. W czwartek podpisano aneks do umowy między MF a BGK.
rozwiń zwiń

Czytaj także

KE chce przełamać antymonopolową niemoc. Giganci internetowi na celowniku

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2020 21:06
Amerykańskie firmy technologiczne będą zagrożone grzywną w wysokości do 10 proc. rocznego obrotu, mogą też zostać podzielone jeśli nie będą respektować regulacji UE - wynika z projektu nowych przepisów ogłoszonych przez Komisję Europejską.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wzrost płacy minimalnej, nowości w podatku CIT. Ważne zmiany od nowego roku

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2020 11:00
Początek 2021 roku przyniesie przynajmniej kilka zmian, istotnych zarówno dla przeciętnego podatnika, jak i dla biznesu. Po pierwsze, jak co roku możemy spodziewać się wzrostu płacy minimalnej. Ważne zmiany dotyczą podatku CIT - pojawi się tzw. estoński CIT, a sam podatek obejmie także spółki komandytowe.
rozwiń zwiń