X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Zobacz, czy w najbliższą niedzielę zrobisz zakupy

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2020 10:48
W najbliższą niedzielę, 18 października, sklepy będą zamknięte. Otwarte mogą być tylko placówki, w których za ladą staną ich właściciele.
W niedzielę 28 kwietnia sklepy będą otwarte. W kolejną niedzielę 5 maja będzie obowiązywał zakaz handlu.
W niedzielę 28 kwietnia sklepy będą otwarte. W kolejną niedzielę 5 maja będzie obowiązywał zakaz handlu.Foto: pixabay

Zgodnie z ustawą o ograniczeniu handlu w niedziele, w 2020 roku zakaz handlu nie będzie obowiązywał jedynie w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie, tj. 13 i 20 grudnia.

Ustawa przewiduje 32 wyjątki - czynne są m.in. stacje paliw, kwiaciarnie

Ustawa przewiduje katalog 32 wyłączeń. Zakaz nie obowiązuje m.in. w cukierniach, lodziarniach, na stacjach paliw płynnych, w kwiaciarniach, w sklepach z prasą, kawiarniach.

. .

Za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi kara w wysokości od 1 tys. zł do 100 tys. zł, a przy uporczywym łamaniu ustawy - kara ograniczenia wolności.

Przypomnijmy - w związku z epidemią koronawirusa od 15 października br. w sklepach i aptekach obowiązują godziny dla seniorów między 10 a 12.

W placówkach handlowych jest też wymóg noszenia maseczek ochronnych; sklepy mają obowiązek udostępnienia klientom rękawiczek jednorazowych i płynów dezynfekcyjnych.

PAP, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jemy coraz mniej chleba, ale coraz więcej żywności marnujemy

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2020 13:12
Konsumpcja chleba spada, choć to produkt zakorzeniony w polskiej tradycji. W 2019 r. mieszkaniec Polski zjadał średnio prawie 3 kg chleba miesięcznie, rok wcześniej było to ponad 3 kg. Z drugiej jednak strony straty i marnotrawstwo żywności to problem, który staje się w naszym kraju coraz poważniejszy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ministerstwo Rozwoju: 145 mld zł trafiło do przedsiębiorców dzięki tarczy antykryzysowej

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2020 22:35
Według stanu na 16 października 2020 r. wartość przyznanej pomocy z tarczy antykryzysowej i finansowej wynosi 145 mld zł - przekazało Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii na swojej stronie internetowej.
rozwiń zwiń