X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Gwarancje de minimis z pakietu pomocowego. Zabezpieczyły już ponad 20 mld zł kredytów dla firm

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2020 11:11
Już ponad 20 mld zł trafiło do gospodarki dzięki gwarancjom de minimis z pakietu pomocowego. Sięgają po nie najczęściej przedsiębiorcy z sektorów: handlowego, budowlanego oraz produkcyjnego. Gwarancje pozwalają zdobyć kredyt na korzystnych zasadach.
Gwarancje de minimis z pakietu pomocowego. Zabezpieczyły już ponad 20 mld zł kredytów dla firm
Foto: Glow Images/East News

Mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa mogą do 31 grudnia 2020 roku skorzystać z gwarancji de minimis na nowych, korzystniejszych zasadach: zabezpieczenie 80 proc. kwoty kredytu, brak prowizji za udzielenie gwarancji oraz wydłużenie okresu kredytu obrotowego objętego gwarancją do 39 miesięcy. Gwarancje na nowych warunkach zabezpieczyły już akcję kredytową przekraczającą 20 mld zł.

Z gwarancji skorzystało już 37 tys. małych i średnich przedsiębiorstw

- BGK od samego początku epidemii jest bardzo mocno zaangażowany w tworzenie tarczy antykryzysowej. Udostępniliśmy polskim przedsiębiorcom kilkanaście programów pomocowych. Z gwarancji de minimis na nowych zasadach firmy mogły skorzystać najszybciej, bo już w marcu – mówi Tomasz Robaczyński, członek zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego.


firma 1200.jpg
Rusza tarcza 5.0. Zobacz, komu przysługuje wsparcie

- Dziś z satysfakcją mogę powiedzieć, że program działa, a dzięki wprowadzonym zmianom gospodarkę zasiliło dodatkowe 20 mld zł. To olbrzymi zastrzyk dla rynku i realna pomoc dla przedsiębiorców” – dodaje Robaczyński.


Do dziś z gwarancji na zmienionych warunkach skorzystało 37 tys. przedsiębiorców z sektora MŚP, najwięcej w województwach mazowieckim (ponad 3,5 mld zł) oraz śląskim i wielkopolskim (po ok. 2,3 mld zł).

Gwarancje de minimis trafiły do sektora handlowego, budowlanego

Gwarancje de minimis objęły głównie przedsiębiorstwa działające w sektorach: handlowym (5,6 mld zł), budowlanym (2,9 mld zł) oraz produkcyjnym (2,6 mld zł).


1200_Maląg_TT.jpg
Do firm trafiło ponad 140 mld zł. Minister rodziny podsumowuje działanie rządowych tarcz

Gwarancje de minimis ułatwiają dostęp do kredytów

Gwarancje de minimis w znacznym stopniu ułatwiają przedsiębiorcom dostęp do kredytu, wspomagają płynność finansową firm dzięki zabezpieczeniu kredytu obrotowego lub inwestycyjnego na wypadek, gdyby przedsiębiorca nie spłacił go w terminie. Dotyczą wszystkich przedsiębiorstw z sektora MŚP, niezależnie od branży.

Program gwarancji de minimis stanowi formę dopuszczalnej pomocy publicznej. Maksymalna kwota gwarancji wynosi 3,5 mln zł.

Gwarancje de minimis oferuje kilkanaście banków współpracujących z BGK

Produkt jest dostępny w bankach kredytujących współpracujących z BGK, a są to:

Alior Bank S.A., Bank Handlowy w Warszawie S.A., Bank Millennium S.A., Bank Ochrony Środowiska S.A., Bank Pekao S.A., Bank Pocztowy S.A., Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. i zrzeszone banki spółdzielcze, Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Krakowie, Bank Spółdzielczy w Brodnicy, BNP Paribas Bank Polska S.A., ING Bank Śląski S.A., Krakowski Bank Spółdzielczy, mBank S.A., Nest Bank S.A., PKO Bank Polski S.A., Santander Bank Polska S.A., SGB-Bank S.A. i zrzeszone banki spółdzielcze oraz Warmińsko-Mazurski Bank Spółdzielczy.

PAP, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ekspert BGK: pomoc w spłacie odsetek od kredytów dla firm, będzie dostępna także w 2021 roku

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2020 21:20
Na pomoc dla firm w spłacie ich kredytów, w postaci sfinansowania spłat części odsetek, zostanie wydanych w 2020 i 2021 roku, łącznie ponad 560 mln złotych ze specjalnego funduszu BGK - powiedziała Elżbieta Stelmach z BGK w audycji "Expres Gospodarczy" Programu 1 Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tarcza antykryzysowa. Przedsiębiorcy mogą już korzystać z rządowych dopłat do oprocentowania kredytów

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2020 14:23
Przedsiębiorcy mogą już korzystać z rządowych dopłat do odsetek kredytów obrotowych. Bank Gospodarstwa Krajowego uruchomił Fundusz Dopłat do Oprocentowania, który jest ważnym elementem Tarczy Antykryzysowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

BGK rozszerza wsparcie dla rolników. Nowe warunki gwarancji spłaty kredytów

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2020 14:17
Bank Gospodarstwa Krajowego poinformował o objęciu gwarancjami i zabezpieczeniami niektórych kredytów dla rolników. Według banku, to rozszerzenie wsparcia dla rolników i przetwórców rolno-spożywczych w ramach walki z efektami pandemii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie firmy wychodzą z pandemii: zmieniają strategie, chcą zwiększać zatrudnienie

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2020 16:20
Stare przysłowie mówiące "co cię nie wykończy, to cię wzmocni" sprawdza się w przypadku polskich firm. Jak wynika z badania Polskiego Funduszu Rozwoju i Polskiego Instytutu Ekonomicznego, kondycja polskich firm wraca do trendu wzrostowego - owszem tną koszty, mniej pożyczają, zmieniają strategie handlowe, ale jednocześnie planują zwiększenie zatrudnienia.
rozwiń zwiń