X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Google wykorzystuje wyszukiwarkę do zarabiania na reklamach? Komisja senacka USA sprawdzi monopolistę

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2020 17:45
Mnożą się wątpliwości wokół działalność reklamowej Google’a. Zajmie się tym dzisiaj komisja senacka USA, która podczas przesłuchania ma zadać pytanie, czy firma Alphabet Inc Google nie nadużywa swojej pozycji w reklamie internetowej w celu zwiększenia zysków.
ИллюстрацияFoto: Фото: pixabay.com

Jak informuje agencja Reuters, krytycy Google twierdzą, że zamiast udzielać neutralnych odpowiedzi w wyszukiwarce, Google wykorzystuje ją do reklamowania zakupów, tworzenia map i innych usług. Inni twierdzą, że faworyzuje swoje usługi w systemie Android.

googlee wyszukiwarka 1200.jpg
W wyszukiwarce pojawią się pewne elementy cenzury

Google przed komisją senacką będzie pytany o zarabianie na reklamach w wyszukiwarce oraz ich ceny

Dzisiaj firma Alphabet Inc Google zostanie zapytana przed komisją senacką o jej działalność reklamową.

Jak informuje agencja Reuters, senator Mike Lee, republikanin i przewodniczący panelu antymonopolowego Senackiej Komisji Sądownictwa, prawdopodobnie będzie również pytać Google o brak przejrzystości w ustalaniu cen usług reklamowych.


Jak podało źródło bliskie panelowi, Lee powinien wyrazić zaniepokojenie, że Google mógł złamać amerykańskie prawo antymonopolowe.

Google staje się coraz bardziej dominującym graczem w reklamie internetowej

Jak przypomina agencja, gigant technologiczny dokonał serii zakupów, w tym DoubleClick i AdMob, dążąc tym samym do osiągnięcia pozycji dominującego gracza w reklamie online.

Dzięki temu, pisze Reuters, Google dokładnie kontroluje każdy z wielu etapów między reklamodawcą, który chce umieścić reklamę, a witryną, która chce ją wykorzystać.

Komisja wysłucha Dona Harrisona, który w 2012 r. objął stanowisko szefa działu rozwoju korporacyjnego Google, nadzorującego współpracę reklamową z innymi firmami.


apple-200-pap.jpg
Apple wart jest już 2 bln dolarów. Pomógł mu koronawirus i nowa strategia

Jak twierdzi agencja, Harrison będzie argumentował, że ekosystem technologii reklamowych jest zatłoczony i konkurencyjny, a Amazon.com Inc i Facebook Inc są wśród potężnych rywali Google, a opłaty za technologie reklamowe spadły.

Oczekuje się również, że Harrison będzie argumentował, że reklama ma kluczowe znaczenie dla wspierania bezpłatnych witryn internetowych, w tym wyszukiwania Google.

Agencja, powołując się na źródła dobrze znające sprawę, twierdzi, że przesłuchanie odbywa się przed zapowiadanym przez Departament Sprawiedliwości USA złożeniem w ciągu kilku tygodni pozwem przeciwko Google.

Reuters.com, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Technologiczni giganci mają problem. Koronawirus zamroził zyski

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2020 16:01
Największe amerykańskie firmy technologiczne zmagają się z efektami epidemii COVID-19. Wstrzymanie produkcji w chińskich fabrykach odbija się na ich prognozach wyników i notowaniach na giełdzie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Google chce walczyć z dezinformacją. Zablokuje reklamowanie teorii "sprzecznych z nauką"

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2020 13:56
Google poinformował, że zabroni witrynom i aplikacjom korzystającym z technologii reklamowej wyświetlania reklam o "niebezpiecznych treściach" sprzecznych z naukowym podejściem do pandemii koronawirusa.
rozwiń zwiń