X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Czas na pomoc dla dużych firm. Do końca roku wsparcie trafi do kilkuset przedsiębiorstw

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2020 09:50
Do końca roku ok. 300 dużych firm otrzyma pomoc w ramach tarczy finansowej Polskiego Funduszu Rozwoju. Program pomocy dla małych i średnich firm już zakończył się, teraz chcemy pomóc większym przedsiębiorcom - mówi Paweł Borys, prezes PFR.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Shutterstock
Posłuchaj
02:03 PR1_AAC 2020_09_04-06-32-31.mp3 Czas na pomoc dla dużych firm. Do końca roku wsparcie trafi do kilkuset przedsiębiorstw (Tomasz Matusiak/PR1)

- Zakładamy, że około 300 firm otrzyma finansowanie. Są to firmy, które mocno ucierpiały przez kryzys. Te środki mają chronić je przed utratą płynności i konieczności dokonywania zwolnień pracowników - podkreśla.

Jak dodaje - w zdecydowanej większości są to środki płynnościowe i pożyczki preferencyjne. Paweł Borys mówi, że do tej pory do PFR trafiło ok. 80 wniosków o tego typu wsparcie.

firma1200.jpg
Dobre informacje z rynku pracy. Co piąta firma chce zwiększyć zatrudnienie

Ekspert: PFR ma dobrą ofertę dla dużych firm

To bardzo dobra informacja. Apelowaliśmy o uruchomienie prostego, szybko dostępnego narzędzia płynnościowego dla firm - mówi Jakub Bińkowski ze Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. Dodaje, że niepewność, obniżony popyt i tempo rozwoju bardzo poważnie wpływają na rentowność dużych firm, więc należy cieszyć się, że te środki do nich trafią.

Ekspert dodaje, że dzięki pomocy Polskiego Funduszu Rozwoju przedsiębiorcy nie będą musieli zawieszać swoich działalności, ani likwidować firm.

- Wydaje się, że oferta PFR jest atrakcyjna. Pozostaje mieć nadzieję, że ta pomoc zostanie dobrze spożytkowana - zaznacza.

Polski Fundusz Rozwoju realizuje program wsparcia krajowych przedsiębiorstw dotkniętych przez epidemię koronawirusa o pierwotnie deklarowanej wartości 100 mld zł, finansowany emisjami obligacji. PFR wyemitował do tej pory papiery o łącznej wartości 62 mld zł.

PolskieRadio24.pl, Program 1 Polskiego Radia, Tomasz Matusiak, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dobre informacje z rynku pracy. Co piąta firma chce zwiększyć zatrudnienie

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2020 13:30
Sytuacja w zatrudnieniu się poprawia, niemal co piąta firma (ponad 17 proc.) planuje zwiększyć zatrudnienie – wynika z najnowszej, sierpniowej, edycji badania "KoronaBilans MŚP". W poprzedniej edycji badania takie deklaracje składało 14,8 proc. firm.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przedsiębiorcy nie muszą rezygnować z innowacji. PARP daje 160 mln zł na rozwój i wdrożenia

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2020 10:35
Firmy, które planują wdrażanie innowacji, nie muszą z nich rezygnować, mimo trwającej pandemii. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ma do rozdysponowania 160 mln zł z funduszy europejskich przeznaczonych na takie projekty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Okazał się znacznie niższy, niż prognozował rynek". Minister rozwoju o spadku PKB

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2020 14:25
- To dane, które zaskoczyły nas pozytywnie i dobrze wróżą na II połowę roku, najtrudniejszego od początku transformacji ustrojowej - oceniła wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz, komentując informację GUS-u o spadku PKB Polski za II kwartał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Składki na ZUS. W przyszłym roku tylko niewielki wzrost opłat

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2020 09:46
Dobra wiadomość dla 1,5 miliona samozatrudnionych. Opłaty na ubezpieczenia z tytułu działalności gospodarczej wzrosną w przyszłym roku tylko o około 15 złotych. Ta wyjątkowo mała podwyżka składek ZUS jest związana z prognozowanym w ustawie budżetowej na przyszły rok niewielkim wzrostem przeciętnego wynagrodzenia.
rozwiń zwiń