X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Edtech - jedna z branż, której koronawirus pomógł rozwinąć skrzydła

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2020 13:22
Są branże, którym koronawirus nie tylko nie zaszkodził, ale wręcz pozwolił na rozwinięcie skrzydeł i rozwój. Jedną z nich jest technologia edukacyjna, znana jako "edtech", umożliwiająca prowadzenie zdalnej nauki w dobie koronawirusa.
Nauka zdalna
Nauka zdalnaFoto: PAP/Marcin Bielecki

Przykładem jest chiński korepetytor Zuoyebang, który, jak informuje Reuters, zebrał 750 milionów dolarów w kolejnej akcji zachęcania inwestorów do zainwestowania w firmę. Do firm inwestycyjnych FountainVest Partners i Tiger Global Management dołączyły kolejne:  w tym SoftBank's Vision Fund, Qatar Investment Authority, Sequoia Capital China, Tiantu Capital i Xiang He Capital.

Zuoyebang, który został założony przez wyszukiwarkę Baidu w 2014 r. poinformował, że ma ponad 50 milionów aktywnych użytkowników dziennie i ponad 12 milionów płatnych użytkowników. Obecni inwestorzy to Goldman Sachs (GS.N), Coatue Management i GGV Capital.

Dariusz Piontkowski twitter 1200.jpg
Szkoła w czasie pandemii. MEN w specjalnym raporcie podsumował działania

Edtech - branża, która zakwitła podczas pandemii

Jak pisze Reuters, gromadzenie funduszy ma miejsce, gdy technologia edukacyjna, znana jako "edtech", jest jednym z niewielu sektorów, które zakwitły w pandemii, gdy miliony chińskich uczniów pozostało w domach podczas pandemii.

Studenci w Chinach mogą przesyłać pytania z prac domowych i wyszukiwać odpowiedzi na platformie Zuoyebang, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Firma uruchomiła również kursy transmisji na żywo.

Reuters.com, jk

Czytaj także

"Każdy komputer się przyda". Poznaniacy wspierają uczniów

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2020 10:00
Od początku kwietnia prywatni darczyńcy przekazali ponad 50 komputerów na rzecz poznańskich uczniów i szkół. W ramach akcji "Każdy komputer się przyda" Wydział Oświaty przyjmuje bezpłatne sprzęt niezbędny do prowadzenia zdalnej nauki.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska może zyskać na przeniesieniu produkcji z Chin. Zobacz wyliczenia ekspertów

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2020 16:11
Polska może skorzystać na zmianie szlaków handlowych po pandemii - uważają eksperci z Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Oceniają, że nasz kraj może zyskać ponad 8 mld dol. rocznie, dzięki przeniesieniu części produkcji z Chin.
rozwiń zwiń